czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 8 września 2019
  • 17 września 2019
  • wyświetleń: 16113

[ZDJĘCIA] Piknik Rodzinny "Przy fontannie"

15 września na Placu Jana Pawła II w Czechowicach-Dziedzicach, już po raz XI, odbył się bezalkoholowy Piknik Rodzinny otwierający Jesienną Szkołę Profilaktyki zorganizowany przez Biuro ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach.

XI Piknik Rodzinny "Przy fontannie" - 15.09.2019 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


W niedzielne popołudnie dopisała piękna pogoda, dlatego na Piknik przybyło wiele osób, szczególnie rodziny z dziećmi.

Imprezę rozpoczęła Agnieszka Borowska-Paszek - Kierownik Biura ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom, która przywitała uczestników i życzyła im udanej zabawy. Uroczystego otwarcia Pikniku dokonali natomiast: Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut oraz Przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych - Joanna Badowska.

Uczestnicy imprezy mogli wziąć udział w przygotowanych zabawach i animacjach. Na dzieci oraz rodziców czekały liczne atrakcje: dmuchane zjeżdżalnie, ścianka wspinaczkowa, trampoliny i zamki oraz stoiska z malowaniem twarzy i zaplataniem kolorowych warkoczyków, z których dzieci mogły korzystać nieodpłatnie. Gwiazdą wieczoru był zespół LOKA.

W czasie trwania imprezy w namiocie eksperckim Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dyżurowali członkowie Komisji. Można było skorzystać z fachowego poradnictwa oraz skorzystać z materiałów edukacyjnych. Znakomite Instruktorki Szkoły Tańca "Mandla" porwały do tańca najmłodszych uczestników Pikniku, a Ratownicy PCK prowadzili instruktaż udzielania pierwszej pomocy. Dużym zainteresowaniem cieszył się wóz policyjny, przy którym czechowiccy policjanci cierpliwie tłumaczyli dzieciom zasady bezpieczeństwa i prezentowali sprzęt policyjny. W czasie trwania pikniku mieszkańcy Gminy mogli zapoznać się z działalnością Świetlicy socjoterapeutycznej "Zatoka", gdzie wspaniała kadra Świetlicowa uwijała się zaplatając dzieciakom kolorowe warkoczyki.

Celem imprezy było: promowanie trzeźwości oraz zdrowego stylu życia, promowanie wartości rodzinnych, podkreślanie roli rodziny w procesie wychowywania dzieci i młodzieży, edukacja publiczna (w czasie imprezy działały punkty informacyjne, odbywały się dyżury specjalistów, rozdawano ulotki o tematyce profilaktycznej).

Organizatorzy imprezy składają podziękowanie wszystkim uczestnikom Pikniku oraz zaprzyjaźnionym firmom i instytucjom, które pomogły w jego realizacji oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Czechowicach- Dziedzicach.

Organizatorzy dziękują także okolicznym lokalom gastronomicznym i sklepom, które na czas trwania Pikniku Rodzinnego (w godz. 15.00-18.00) wstrzymały sprzedaż napojów alkoholowych.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.