Wiadomości

  • 5 marca 2007
  • wyświetleń: 2733

Będą nowe miejsca pracy

W tym miesiącu grunty firmy Valeo powinny zostać włączone w obszar Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Ma to umożliwić rozbudwę firmy, a co się z tym wiąże, również zwiększenie zatrodnuenia, nawet o pół tysiąca osób.

Rozbudowy nie wyklucza również firma TRW, która chciałaby rozbudować fabrykę o już włączone do KSSE grunty po byłym Apollo. Inwestycje firmy do 2010 roku są wyceniane na 200 mln złotych. Dzieki nim pracę ma znaleźć 800 osób. W planach firmy jest nowatorska w skali Europy produkcja, ale o szczegółach firma nie chce informować już teraz.

W Czechowicach-Dziedzicach chce zainwestować także Polfa. Na chwilę obecną sprawdzane są możliwości budowy fabryki tutaj i jak słychać z Urzędu Miejskiego - projekt jest całkiemr realny. Najpierw trzeba jednak włączyć nowe tereny do KSSE. Jeżeli to zostanie sfinalizowane, to być może znajdzie się 150 nowych miejsc pracy.

new / czecho.pl

Źródło: Gazeta Czechowicka

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.