czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 9 września 2019
  • 22 września 2019
  • wyświetleń: 4468

Rowerowo w międzynarodowy dzień bez samochodu

Za nami:

22 września, w międzynarodowy dzień bez samochodu, radny Rady Miejskiej Jerzy Bożek oraz MOSiR i Urząd Miasta w Czechowicach-Dziedzicach zapraszają na imprezę rowerową.

Do wyboru przejazd jedną, dwiema lub trzema malowniczymi trasami z cennymi obszarami krajobrazowymi i przyrodniczymi. Miejsce startu i mety każdej trasy: MOSiR (parking basenu).

- W tym dniu nie jedź samochodem, nie siedź przed komputerem, tylko pokaż, że jeździsz rowerem - mówi Jerzy Bożek, organizator imprezy, zachęca do wzięcia udziału w imprezie. - Zawołajmy razem głośno: chcemy miasta rowerowego - miasta przyszłości - dodaje radny.

I TRASA - DOLINĄ IŁOWNICY ok.26 km. START 10:00 - META ok. 12:15
II TRASA - DOLINĄ WISŁY ok. 19 km. START 13:00 - META ok. 14:30
III TRASA - DOLINĄ PODRAJ ok. 12.5 km. START 15:15 - META ok. 16:30

CELE IMPREZY
  • promocja roweru i poznanie naszych urokliwych (nieco zapomnianych) tras rowerowych,
  • wskazanie roweru jako najbardziej ekologicznego środka transportu do codziennego przemieszczania się;
  • poprawa wizerunku miasta sprzyjającego naturze i ekologi poprzez zwiększanie ilości rowerzystów,
  • wskazanie na potrzebę dalszego rozwoju infrastruktury rowerowej.


WARUNKI UCZESTNICTWA
Bez zapisów i wpisowego . Impreza otwarta dla wszystkich chętnych. Przejazdy odbędą się bez ograniczeń w ruchu drogowym zgodnie z przepisami w grupach 15-to osobowych z wymaganymi przerwami pomiędzy grupami. Uczestnicy zobowiązani są do przestrzegania zasad ruchu drogowego. Ściganie jest zabronione. Zaleca się start w kaskach rowerowych.

INFORMACJE DODATKOWE
Na terenie MOSiR dostępny bufet. Na trasach przejazdu organizator nie ponosi odpowiedzialności za szkody i wypadki spowodowane przez uczestników. Organizator zapewnia wyłącznie przewodnictwo ze znajomością tras przejazdu. Ubezpieczenie oraz wszelkie okoliczności które mogą wystąpić na trasie ,każdy uczestnik załatwia we własnym zakresie.

Informacji dodatkowych udziela organizator (Jerzy Bożek) pod nr tel: 532 896 937. Współorganizatorem wydarzenia jest MOSiR i Urząd Miasta w Czechowicach-Dziedzicach.

new, ab / czecho.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.