czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 28 września 2019
  • 30 września 2019
  • wyświetleń: 4336

Burmistrz odpowiada mieszkańcowi w temacie komunikacji miejskiej

W sierpniu jeden z mieszkańców napisał do burmistrza Czechowic-Dziedzic list, w którym wymienił bolączki obecnego systemu. Informacja na ten temat wzbudziła szeroką dyskusję pod artykułem. Teraz publikujemy odpowiedź, którą przygotował Marian Błachut.

Autobus, Węglowa, PKM, komunikacja miejska
Autobus na ulicy Węglowej w Czechowicach-Dziedzicach · fot. Oskar Piecuch / czecho.pl


Mateusz Zimmermann, mieszkaniec Czechowic-Dziedzic złożył w Urzędzie Miejskim petycję dotyczącą komunikacji miejskiej. W piśmie do burmistrza wskazuje problemy związane z komunikacją miejską i miejscami parkingowymi w mieście. Apelował przede wszystkim o wprowadzenie nowych linii oraz dostosowanie rozkładu jazdy do potrzeb mieszkańców. Szczegóły w artykule "Mieszkaniec wysłał do burmistrza petycję ws. komunikacji".

Jeszcze podczas wakacji burmistrz przygotował odpowiedź. Opisał na jakie utrudnienia napotyka gmina przy ustalaniu rozkładu jazdy i organizacji komunikacji. Jak wyjaśnia, obowiązujący rozkład jest kompromisem pomiędzy oczekiwaniami mieszkańców a możliwościami gminy i operatora.

Pełną treść korespondencji publikujemy poniżej.

Burmistrz Marian Błachut list komunikacja

aka / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.