czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 11 września 2019
  • wyświetleń: 917

Gdzie pojechać na jesienne wakacje?

Materiał partnera:

Okres jesieni to dla wielu osób depresyjny czas. Deszczowa pogoda i coraz niższe temperatury za oknem wpływają na pogorszenie nastroju. Ale wcale nie musi tak być! Decydując się na nawet krótkie jesienne wakacje, znów nabierzesz energii i ochoty do codziennych działań. Gdzie warto pojechać na urlop w okresie jesiennym? Poznaj sprawdzone propozycje.

Gdzie pojechać na jesienne wakacje?


Egzotyczny ZanzibarZanzibar jest nazywany Wyspą Przypraw, pachnącą pieprzem, cynamonem i goździkami. Ten niezwykle malowniczy i klimatyczny zakątek kusi turystów niesamowitymi krajobrazami - białym i miękkim jak puder piaskiem, szmaragdową wodą oceanu skrywającą rafy koralowe oraz soczyście zieloną roślinnością. Cechuje się wspaniałym klimatem i bardzo gościnnymi, uśmiechniętymi mieszkańcami. Może się również poszczycić bardzo smaczną i aromatyczną kuchnią, opartą przede wszystkim na bogactwie owoców morza.

Przebywając na Zanzibarze, warto z pewnością odwiedzić Stone Town. To jeden z najważniejszych zabytków wyspy, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. To małe, urokliwe miasteczko z kamiennymi domkami i niewielkimi ulicami, w których współczesność przeplata się z pałacami pochodzącymi z XIX wieku. Ponadto wspaniałą atrakcją turystyczną jest też tzw. blue safari. Jest to wycieczka żaglówką z drewna po czystych wodach opływających wyspę. Dla chętnych istnieje możliwość zanurkowania bezpośrednio w rafy koralowe.

Zazwyczaj wycieczki na Zanzibar nie należą do najtańszych, jednakże atrakcyjne oferty last minute https://dreamtours.pl/last-minute pozwalają znaleźć propozycję w naprawdę korzystnej cenie.

Urokliwa BułgariaDla osób, które pragną relaksu, ale nie chcą spędzać długich godzin w samolocie, idealnym rozwiązaniem jest Bułgaria. Kraj ten tak popularny w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych ubiegłego wieku, od kilku lat przeżywa renesans swej popularności. Nowoczesna, rozwijająca się baza hotelowa, powstające liczne restauracje, kafejki i kluby, a także czyste plaże, lazurowa woda i słoneczna pogoda są niemal gwarancją doskonałego wypoczynku. To znakomity kierunek dla rodzin z dziećmi.

W Bułgarii https://dreamtours.pl/wakacje/bulgaria można znaleźć liczne hotele i pensjonaty wyposażone w place zabaw dla dzieci oraz przyhotelowe baseny. Ponadto na uwagę zasługują bardzo gościnni mieszkańcy, smakowita kuchnia bałkańska oraz wspaniałe zabytki. Sofia, Warna, Sozopol czy Primorsko to miejsca, które z pewnością warto odwiedzić podczas wakacji w Bułgarii. Ponadto kraj ten cechuje się bardzo korzystnymi cenami.