czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 14 września 2019
  • 24 września 2019
  • wyświetleń: 11102

Wyniki ankiety wyborczej: Koalicja Obywatelska przed PiS-em

Na miesiąc przed wyborami parlamentarnymi sprawdzaliśmy preferencje wyborcze czytelników portalu czecho.pl. Koalicja Obywatelska może liczyć na największe poparcie internautów z Czechowic-Dziedzic.

koalicja obywatelska
Wyniki ankiety wyborczej: Koalicja Obywatelska przed PiS-em · fot. Platforma Obywatelska


W dniach 14-22 września na portalu czecho.pl można było oddać głosy w dwóch ankietach wyborczych. Naszych czytelników pytaliśmy o komitet, na który zamierzają zagłosować w październikowych wyborach do Sejmu, a także o wybór kandydata do Senatu.

Na pytanie "na kandydata którego z komitetów oddasz głos w wyborach do Sejmu?" odpowiedziało 181 internautów.

Pierwsze miejsce z poparciem na poziomie 39% zajęła Koalicja Obywatelska. Na drugim miejscu uplasowało się Prawo i Sprawiedliwość z poparciem rzędu 27%. Trzecie miejsce zajęła Konfederacja (19%), czwarte Lewica pod szyldem SLD (12%). Z niewielkim, 2-procentowym poparciem, tabelę zamyka Polskie Stronnictwo Ludowe.

Wyniki ankiety wyborczej:
Koalicja Obywatelska - 39,23% (71 głosów)
Prawo i Sprawiedliwość - 27,07% (49 głosów)
Konfederacja - 19,34% (35 głosów)
Sojusz Lewicy Demokratycznej - 12,15% (22 głosy)
Polskie Stronnictwo Ludowe - 2,21% (3 głosy)

W drugiej ankiecie na pytanie "na kogo oddasz głos w wyborach do Senatu?" zagłosowało 117 osób. 68% ankietowych zadeklarowało oddanie głosu na kandydatkę Koalicji Obywatelskiej Agnieszkę Gorgoń-Komor. 32% ankietowanych opowiedziało się za kandydaturą Andrzeja Kamińskiego z Prawa i Sprawiedliwości.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.