czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 16 września 2019
  • wyświetleń: 2080

Pszczyna mistrzem Polski do lat 12 w tenisie ziemnym!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "SCT, Śląskie Centrum Tenisa" podaj

Śląskie Centrum Tenisa w Pszczynie zostało w niedzielę drużynowym mistrzem Polski do lat 12 dziewcząt.

Pszczyna Mistrzem Polski do lat 12 w tenisie ziemnym - 15.09.2019 · fot. SCT Pszczyna


Po zwycięstwie w turnieju eliminacyjnym, odbywającym się w maju tego roku w Pszczynie, nasze zawodniczki udały się na turniej finałowy do Poznania, gdzie rywalizowało najlepszych 8 klubów z Polski.

W piątek w spotkaniu ćwierćfinałowym Pszczyna wygrała z drużyną Torunia wynikiem 4:2. W sobotę w półfinale Śląskie Centrum Tenisa w Pszczynie pokonało bardzo silny zespół Szczecina takim samym rezultatem (4:2).

W niedzielnym finale zawodniczki z pszczyńskiego klubu spotkały się z faworytem tych mistrzostw, zespołem Olimpii Poznań. Po dwóch spotkaniach deblowych Pszczyna prowadziła 2:0. Jednak po zakończeniu dwóch pierwszych meczów singlowych, wynik meczu wyrównał się, zrobiło się 2:2. O tym, kto zdobędzie tytuł mistrza Polski, musiały zdecydować dwa ostatnie spotkania singlowe. Dziewczyny stanęły na wysokości zadania, zwyciężyły oba swoje single i tym samym w finale Mistrzostw Polski Pszczyna pokonała Poznań wynikiem 4:2. Puchar jedzie do Pszczyny!

Olbrzymie gratulacje dla zawodniczek oraz trenerów. To największy drużynowy sukces pszczyńskiego sportu. Pierwszy raz klub z Pszczyny został drużynowym mistrzem Polski!Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

SCT, Śląskie Centrum Tenisa

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "SCT, Śląskie Centrum Tenisa" podaj