czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 18 września 2019
  • 7 października 2019
  • wyświetleń: 3813

[ZDJĘCIA] VI Czechowicka Konferencja Profilaktyczna

W dniu 3 października odbyła się VI Czechowicka Konferencja Profilaktyczna. Tematem tegorocznej konferencji były "Zagrożenia okresu adolescencji". Konferencja została zorganizowana przez Biuro ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom Urzędu Miejskiego.

VI Czechowicka Konferencja Profilaktyczna - 03.10.2019 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Konferencję rozpoczęła Kierownik Biura ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom Agnieszka Borowska-Paszek, która podziękowała uczestnikom za tak liczne przybycie i podkreśliła jak ważne jest wspólne zaangażowanie w tak trudne tematy. Podkreśliła ona, że takie działania są możliwe tylko i wyłącznie dzięki wsparciu ze strony władz miasta, dzięki zrozumieniu i dużej wrażliwości Burmistrza na potrzeby społeczne.

Agnieszka Borowska-Paszek poprosiła aby uroczystego otwarcia Konferencji dokonał Burmistrz Marian Błachut. Włodarz miasta przywitał uczestników konferencji, wśród których znaleźli się m.in. dyrektorzy szkół, nauczyciele, pedagodzy, psycholodzy, wychowawcy, kuratorzy, pracownicy pomocy społecznej, policjanci, strażnicy miejscy, pracownicy MBP, pracownicy służby zdrowia oraz rodzice.

Zaproszenie do wygłoszenia prelekcji przyjęli natomiast:
  • Aleksandra Piotrowska - doktor psychologii, pracownik naukowy Uniwersytetu Warszawskiego, która jest także konsultantem dla rodziców i nauczycieli z zakresu rozwoju i wychowania dziecka oraz współpracuje jako ekspert ze stacjami telewizyjnymi i radiowymi. Autorka publikacji naukowych i popularyzatorskich, m. in. książek "Jak wychować szczęśliwe dziecko" i "Nastolatki pod lupą".
  • Katarzyna Kudyba - medioznawca, pedagog, profilaktyk, psycholog, absolwentka studiów Social Media & Content Marketing. Jest wieloletnim praktykiem i biegłym znawcą wirtualnej przestrzeni.Prowadzi szkolenia i warsztaty profilaktyczne w szkołach na wszystkich szczeblach edukacji, które są skierowane do nauczycieli, pedagogów szkolnych, psychologów, rodziców oraz uczniów. Szkoli m.in. kadry ośrodków pomocy społecznej, policję i zespoły ds. przeciwdziałania przemocy. Jej wykłady boleśnie uświadamiają dorosłym, że często nie mają pojęcia w jakich wirtualnych światach poruszają się dzieci już od wczesnego dzieciństwa.
  • Krzysztof Brzózka - były Dyrektor Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, doradca Światowej Organizacji Zdrowia, ekspert w kwestiach związanych z polityką antyalkoholową.


Prezentacja Katarzyny Kudyby dotyczyła sytuacji dzieci i młodzieży, którzy bombardowani są rozmaitymi bodźcami za sprawą korzystania z telefonów, tabletów i innych urządzeń. Dzieci często nieświadomie ściągają różne aplikacje na swoje telefony i tym samym narażają się na niebezpieczeństwo. Wiele treści dostępnych w social mediach nie jest dostosowanych do wieku młodych użytkowników. Rodzice nie mają często świadomości jak bardzo patologiczne są treści, które trafiają do ich dzieci.

Od doktor Aleksandry Piotrowskiej, uczestnicy konferencji mieli okazję usłyszeć na temat ochrony dzieci przed molestowaniem seksualnym. Uczestnicy Konferencji poznali symptomy świadczące o tym, że dziecko mogło paść ofiarą molestowania. Kluczową kwestią jaką podkreśliła Pani doktor, to aby dziecko czuło się kochane i wspierane i aby uczyć dzieci asertywności.

Niezwykle ciekawy wykład przedstawił były Dyrektor Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych - Krzysztof Brzózka, który opowiedział w jaki sposób kształtuje się w Polsce polityka alkoholowa. W związku z prężnie rozwijającym się rynkiem producentów alkoholi, podejmowanie polityki antyalkoholowej powinny wynikać z odgórnej, odpowiedzialnej inicjatywy Rządu.

Była to już szósta, tak prestiżowa i zorganizowana na dużą skalę, konferencja o tematyce profilaktycznej w Gminie Czechowice-Dziedzice. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom za zaangażowanie w tak ważne i trudne tematy, za udział w konferencji oraz za wszystkie ciepłe słowa.

aka / czecho.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.