Wiadomości

  • 10 marca 2007
  • wyświetleń: 3663

Czas wymieć stare dowody osobiste

Z końcem 2007 roku mija ostateczny termin wymiany starych dowodów osobistych. Nie zrobiło tego jeszcze kilka tysięcy mieszkańców gminy. Aby uniknąć niepotrzebnych kolejek i usprawnić wydawanie nowych dokumentów urząd przygotował specjalny harmonogram.

Organizacja przewiduje, że w pierwszych dwóch miesiącach swoje dowody powinni byli wymienić mieszkańcy, których seria dokumentu rozpoczyna się na: BR, JB, FW, ME, RM, SJ, TK, WK, ZL, ZN (styczeń) i AB (luty). W marcu urzędnicy czekają na właścicieli dowodów WL, w kwietniu i maju - DB. Przez wakacje dokumenty powinni wyrobić sobie mieszkańcy z serią DD, a we wrześniu i październiku DX. Pracownicy urzędy tłumaczą, że harmonogram znacznie usprawni wydawanie nowych dowodów.

Aby otrzymać nowy dokument należy w urzędzie przedstawić stary dowód osobisty lub odpis skrócony aktu urodzenia (dla kawalera lub panny urodzonej poza gminą), odpis skrócony aktu małżeństwa (dla osób, które zawarły związek małżeński poza Czechowicami-Dziedzicami. Nie można również zapomnieć o dwóch aktualnych fotografiach z widocznym lewym uchem i opłacie w wysokości 30 zł.

new / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.