czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 1 marca 2007
  • wyświetleń: 2523

Dzień Kobiet w Czechowicach

Jedni uważają, że to święto komunistów i jest nieaktualne, inni, że skoro kobiety życzą sobie równouprawnienia to ze święta powinny zrezygnować, i tak dalej i tak...

Są również tacy, dla których święto Kobiet to po prostu kolejna okazja do sprawienia Paniom przyjemności czy niespodzianki. Panie prócz bombonierek, kwiatów i uścisków mogą liczyć na wieczór wariacki i na całkowite szaleństwa.

My ze swojej strony życzymy wszystkim Paniom udanego święta. Panów z kolei zachęcamy do złożenia życzeń na łamach portalu czecho.pl w komentarzach pod artykułem.

new / czecho.pl

------------------------------------

Tymczasem dziennikarze "Gazety Czechowickiej" przeprowadzili specjalną sondę wśród mieszkanek gminy. Spytali kobiety znane i te bardziej anonimowe, co sądzą o tym święcie, jak je obchodzą oraz czy czują się wówczas wyjątkowo. Jak wynika z obszernych odpowiedzi, które przedstawiamy poniżej, panie nie tylko lubią teń dzień, ale chciałyby otrzymywać kwiaty i drobne podarki częściej, a przede wszystkim być codziennie dostrzegane oraz mile traktowane przez mężczyzn. Do dzieła panowie!

Alicja Ogiegło (radna Rady Miejskiej): Dzień Kobiet to często jedyny moment, w którym dostaję kwiaty. Współpracuję z mężczyznami, a kiedy mam odmienne zdanie, traktują mnie jako wojującą feministkę. My, kobiety, bardzo różnimy się od mężczyzn. Jesteśmy bardziej wrażliwe, postrzegamy te rzeczy, których panowie nie widzą. Nie mam nic przeciwko temu dniu. należy się nam odrobina przyjemności. Tempo, w jakim żyjemy sprawia, że często nie mamy na nic czasu.

Katarzyna Piekarz (referent w Straży Miejskiej): Uważam, że chociaż większość sądzi, że jest to "komunistyczne" święto, to powinno się je dalej obchodzić. Osobiście lubię Dzień Kobiet, chociaż ten dzień niewiele różni się od pozostałych. Dostaję kwiaty od moich mężczyzn - meża, synów i taty oraz od kolegów z pracy. od najmłodszych lat dostawałam w tym dniu coś słodkiego lub kwiatek. W szkole z tej okazji odbywały sie apele, recytowano wierszyki i wręczano nauczycielkom goździki. Pracuję z samymi panami, od których co roku dostaję kwiaty, w zamian rewanżuje się im kawałkiem ciasta. Współczesne kobiety są zadbane, piękne, przebojowe i samodzielne, a przy tym bardzo kobiece, i to trzeba doceniać.

Katarzyna Piela (bibliotekarz w MBP, dziennikarz): Dla mnie Dzień Kobiet to bardzo miłe święto. Pewnie nie bedę oryginalna, jeśli powiem, że w szczególny sposób każda z nas powinan być traktowana każdego dnia. Świat kobiety jest o wiele trudniejszy od świata mężczyzn. My musimy pamiętać o milionach szczegółów, świętach, okazjach, zgubionych rękawiczkach, zakupach i także o tym, co jest właśnie w lodówce. A do tego wszystkiego trzeba być zawsze ubraną w piękny uśmiech, mieć na wszystko receptę i dobre słowo. Nasz świat jest o wiele delikatniejszy, patrzymy na wszystko przez pryzmat intuicji, dzieki której mamy ten szósty zmysł. Wszystkim koleżankom życzę spełnienia marzeń i radości na każdy dzień.

Angelina Leszczycka (uczennica): W tym dniu mężczyźno oddają szacunek wszystkim kobietom. Sprawiają im upominki, dają kwiaty. To bardzo miły gest z ich strony. Mój mężczyzna - Łukasz - przez cały rok robi dla mnie różne miłe rzeczy, a w tym dniu organizuje kolację czy wyjście do kina. Uważam jednak, że mężczyźni powinni przez cały rok szanować swe kobiety, a nie tylko okazjonalnie.

Więcej czytaj w Gazecie Czechowickiej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.