czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 22 września 2019
  • wyświetleń: 1221

Jak zapanować nad nadwagą i skutecznie schudnąć bez efektu jo-jo?

Materiał partnera:

Myślisz o stosowaniu kolejnej diety? Chcesz w końcu zapomnieć o nieskutecznym odchudzaniu i efekcie jo-jo? Sprawdź, jak zrealizować trudny cel, jakim jest redukcja zbędnej tkanki tłuszczowej i utrzymanie szczupłej sylwetki, bez konieczności ciągłego liczenia kalorii i skutków ubocznych dbania o linię.

Myślisz o stosowaniu kolejnej diety?


Zachowanie zdrowia i szczupłej sylwetki wcale nie musi wiązać się z ogromnymi wyrzeczeniami i katowaniem się ciągłymi głodówkami. Tak naprawdę efekt odchudzania oraz to, czy unikniesz efektu jo-jo, zależy jedynie od Ciebie! Jeżeli zastosujesz zdrową, choć wcale nie drakońską dietę, zmienisz dotychczasowe nawyki żywieniowe i w nieco inny sposób spojrzysz na modne kuracje odchudzające i mające przyśpieszyć ich efekty wynalazki, zaczniesz chudnąć w korzystny dla Twojego zdrowia sposób i utrzymasz efekty odchudzania na długi czas.

Odchudzanie nie kończy się wraz z zakończeniem stosowania diety...Niestety, w praktyce, koniec diety oznacza szybki powrót do starych nawyków żywieniowych. To ogromny błąd, który niweczy wysiłek włożony w odchudzanie oraz doskonały sposób na rozregulowanie metabolizmu, co będzie skutkowało ekspresowym odzyskaniem dawnej, nieatrakcyjnej sylwetki. Skuteczne odchudzanie, zwłaszcza w przypadku osób ze skłonnością do nadwagi, wymaga stałej zmiany sposobu odżywiania i pamiętania o codziennej aktywności fizycznej! Tylko wówczas efekty stosowania jakiejkolwiek diety będą długotrwałe i w pełni satysfakcjonujące. Więcej na temat hamowania głodu i sposobów leczenia nadwagi znajdziesz na naszej stronie medicot.

Zmiana sposobu odżywiania nie musi oznaczać wielkich wyrzeczeń...Głód to częsty towarzysz odchudzania. Nie zawsze jest on związany z faktyczną potrzebą dostarczenia od organizmu kolejnej porcji pożywienia. Czasami głód to objaw odstawienia przekąsek oraz zmiany codziennych nawyków żywieniowych. Głód posiada różne oblicza, a w przypadku osób, które traktują jedzenie jak wyjątkową przyjemność oraz sposób na stres, codzienne problemy i nudę, może on przybrać postać głodu emocjonalnego. Wówczas nie jest w stanie uciszyć go żaden, nawet najlepiej skomponowany posiłek, dlatego warto zastanowić się nad tym, dlaczego jesteśmy głodni. Być może problem tkwi w głowie, a nie w pustym żołądku?

Zdrowe odżywianie wcale nie oznacza konieczności spożywania niesmacznych i monotonnych posiłków. Aby schudnąć i uniknąć efektu jo-jo wystarczy stosować się do poniższych zasad.

Po pierwsze: jedz 5 posiłków dziennie w stałych odstępach czasuŚniadanie, obiad, kolacja i 2 wartościowe przekąski - tak powinno wyglądać zdrowe menu. Trzeba pamiętać, że zdrowe odżywianie wymaga eliminacji z jadłospisu słodyczy, napojów gazowanych, napojów owocowych i dosładzanych soków, słonych przekąsek, wyrobów cukierniczych, fast-foodów, tłustych mięs i wędlin, białej mąki oraz nadmiaru soli. Z diety należy również wyeliminować wysokokaloryczne dodatki do potraw np. zawiesiste sosy, dania gotowe, tłustą śmietanę, majonezy i sosy na bazie majonezów, konserwy mięsne i pasztety oraz żółte sery. Najlepiej trzymać się zasady, że im mniej przetworzona żywność, tym lepiej dla naszego zdrowia.

Po drugie: pomyśl, zanim zjeszCoraz częściej sięgamy po jedzenie w sposób niekontrolowany. Jemy za dużo, za często i chętnie korzystamy ze spożywczych gotowców i produktów, które mają nam zapewnić piękną sylwetkę np. żywność light i fit. Nie jest to dobry wybór - najlepiej postawić na proste i komponowane z jak najbardziej naturalnych składników potrawy, które zapewnią nam wszystkie składniki odżywcze, czyli białko, węglowodany i zdrowe tłuszcze. Sposobem na ograniczenie szkód, jakie robią w naszych organizmach chemiczne dodatki do żywności, tłuszcze trans i ukryte źródła cukru, jest czytanie etykiet i wybór produktów, które mają prosty i krótki skład.

Po trzecie: bądź fit na co dzień, a nie tylko od świętaBycie fit jest w modzie, ale nie zawsze musi oznaczać codzienne wizyty na siłowni oraz w klubie fitness i korzystanie z szeregu innych zajęć, które czasami wybieramy wbrew sobie. Oczywiście wszystko jest dla ludzi, ale najlepszym sposobem na dbanie o sylwetkę jest codzienna aktywność, która wejdzie nam w krew. Spacery, gimnastyka, aktywne spędzanie czasu w sposób niewymagający wielkich wydatków, np. rodzinne wycieczki rowerowe, wizyta na basenie i zimowe zabawy na śniegu to równie dobry sposób na aktywność, jak zajęcia pod okiem trenera personalnego.

Łącząc radykalną zmianę nawyków żywieniowych z codzienną aktywnością, możesz wiele osiągnąć i na dobre pozbyć się nadwagi, ale pamiętaj, że Twoje nowe nawyki nie mogą Cię znudzić - inaczej szybko wpadniesz w błędne koło odchudzania i stracisz motywację do zmiany trybu życia na zdrowszy i korzystniejszy dla Twojego wyglądu.

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.