czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 24 września 2019
  • wyświetleń: 5932

Problem na skzyżowaniu DK-1 z ul. Ligocką. Samochody blokują przejazd

Jeden z kierowców, podróżujący codziennie rano ulicą Ligocką zwraca uwagę na powtarzający się problem z przejazdem przez DK-1. Mimo braku miejsca, niektóre z pojazdów wjeżdżają na skrzyżowanie, w ten sposób uniemożliwiając przejazd od strony centrum miasta.

Ligocka, DK1, korek, światła, sygnalizacja
fot. nadesłane przez czytelnika


- Codziennie to samo! Na światłach pchają się na skrzyżowanie, a później stoją i zastawiają przejazd samochodom jadącym od strony Czechowic-Dziedzic w stronę Ligoty lub Bielska-Białej - opisuje problem.

Taki wjazd i zablokowanie skrzyżowania często przynoszą głównie jeden efekt - powiększenie korków. Prowadzą też do eskalacji emocji i zdenerwowania innych uczestników ruchu. Tu warto wyjaśnić, że wjazd na skrzyżowanie, gdy nie ma możliwości jego opuszczenia, może zakończyć się mandatem w wysokości 300 zł mandatu. Dodatkowo kierujący takim samochodem może spodziewać się punktów karnych.

- Nie wiesz czy zdążysz opuścić skrzyżowanie - to na nie nie wjeżdżaj! - apeluje do rozsądku innych kierowców autor zdjęcia.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.