czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 24 września 2019
  • wyświetleń: 602

Każdy z nas chce czuć się bezpiecznie. Jak w walce z rabusiami może nam pomóc domofon?

Materiał partnera:

Kilkanaście lat temu wydawało się, że alarmy przeciwwłamaniowe, które montowały firmy ochroniarskie, stoją na szczycie straży bezpieczeństwa domowników. W dzisiejszych czasach korzystamy jednak z masy innych zabezpieczeń, które na stałe zagościły w naszym życiu. Chcesz wiedzieć, w jaki sposób zapewnić optymalne bezpieczeństwo w nowoczesnym domu?

Jak w walce z rabusiami może nam pomóc domofon?

Rewolucja w inteligentnych systemach zabezpieczeń była szybka, ale dla większości bezbolesnaNowoczesna technologia gości w naszych domach stosunkowo od niedawna. Jej rozwój możemy zaobserwować przede wszystkim w systemach poprawiających bezpieczeństwo domowników. Jeszcze kilka lat temu spore zainteresowanie budziły systemy inteligentnego sterowania bramami wjazdowymi lub roletami osłaniającymi okno. Takie elementy zabezpieczały nas przed niechcianym wtargnięciem do mieszkania lub na posesję domu, a zarządzanie nimi odbywało się z poziomu smartfona. Dla wielu było to ogromne zaskoczenie, a technologia nie zwalniała tempa i dostarczała nam kolejne rozwiązania ułatwiające walkę z rabusiami. W tej chwili większość domów jednorodzinnych posiada system monitoringu nad niemalże każdym wejściem, a takie udogodnienia, jak inteligentnie szyfrowane klucze lub skaner linii papilarnych umieszczony przed frontowymi drzwiami sprawia, że w nowoczesnym domu możemy czuć się naprawdę bezpiecznie.

Zainwestuj w domofon z kamerą i popraw poziom bezpieczeństwa domownikówNiewiele osób zdaje sobie sprawę, ale aktualnie o podstawie bezpieczeństwa nowoczesnego domu stanowi domofon z kamerą. To rozwiązanie przydatne nie tylko do kontrolowania głównego wejścia. Co prawda pozwala na szybką i bardzo skuteczną identyfikację każdego, kto znajduje się przed naszymi drzwiami, jednak współpraca z zewnętrznymi urządzeniami sprawia, wideodomofon jest podstawą działania systemu monitoringu w całym domu. Tego typu zabezpieczenie składa się z dwóch elementów: panelu wewnętrznego z ekranem oraz części zewnętrznej, na której umieszczono nie tylko kamerkę i dzwonek, ale także inne niezwykle przydatne funkcje. Nowoczesne wideofony poprawiają widoczność w nocy za pomocą diod IR, a instalacja czytnika kart sprawia, że tego typu urządzenie powinno zainteresować każdego, komu zależy na zapewnieniu bezpieczeństwa domownikom. Zaawansowane domofony z kamerą, które produkuje firma 5Tech, umożliwiają kompleksową obsługę z poziomu smartfona. Wystarczy, że na telefonie zainstalujemy dedykowaną aplikację, a ruch wokół posesji lub wewnątrz domu będziemy mogli śledzić o każdej porze dnia i nocy z dowolnego miejsca na świecie.