czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 27 września 2019
  • 9 października 2019
  • wyświetleń: 9996

Na którego z mieszkańców zagłosujesz? Czytelnicy wybrali...

Pod koniec września na portalu czecho.pl uruchomiliśmy ankietę, w której zapytaliśmy Was czy zamierzacie oddać głos w zbliżających się wyborach parlamentarnych na któregoś z mieszkańców Czechowic-Dziedzic, a jeśli tak, to komu powierzylibyście swoje zaufanie. Dziś czas podsumować Wasze wybory.

Wybory samorządowe (druga tura) - 04.11.2018
Na kartkach do głosowania pojawią się nazwiska sześciu mieszkańców Czechowic-Dziedzic. Na kogo z nich zagłosujecie? · fot. czecho.pl


W wyborach mieszkańcy bardzo często oddają głosy na osoby z własnej miejscowości, stąd też często komitety tak dobierają kandydatów, by reprezentowali oni również największe gminy. Nie inaczej jest teraz. W tegorocznych wyborach do Sejmu RP o nasz głos zabiegać między innymi będzie sześcioro mieszkańców Czechowic-Dziedzic: trzy kobiety i trzech mężczyzn; dwie nauczycielki, dwóch techników, spedytor i inżynier; pięciu członków partii politycznych i jedna osoba, która nie należy do żadnej z nich.

Z Polskiego Stronnictwa Ludowego (lista nr 1, pozycja nr 4) startuje Alicja Ogiegło, nauczycielka, która - jak informuje PKW - nie należy do żadnej partii. Na liście nr 2 (Prawo i Sprawiedliwość), pozycji nr 9 znalazła się Barbara Adamska, również nauczycielka, członkini PiS. Sojusz Lewicy Demokratycznej (lista nr 3) na pozycji 14 ulokował Paulinę Grzybek, spedytora międzynarodowego, należącą do SLD.

Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność i Niepodległość jako jedyny zdecydował się umieścić na liście (nr 4) dwie osoby z Czechowic-Dziedzic. Na pozycji 2 jest to Robert Grajny (technik infomaty, członek partii politycznej: Ruch Narodowy), a na pozycji 9 - Cezary Czapiga (technik urządzeń sanitarnych, członek partii politycznej: Korwin). Na liście nr 5 (KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni) na pozycji 12 znalazł się Jerzy Pijanowski, inżynier leśnictwa, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP.

Który z wymienionych kandydatów otrzyma od Was głos? Do kogo macie największe zaufanie i kto Waszym zdaniem będzie najlepiej reprezentował Wasze interesy w Sejmie RP? Zadając takie pytania uruchomiliśmy ankietę. Jej zwycięzcą został Robert Grajny. Kandydat Konfederacji uzyskał 40% głosów. Na drugim miejscu znalazł się Jerzy Pijanowski, na którego głosował co czwarty ankietowany. Barbara Adamska (PiS) zanorowała wynik na poziomie 13%, a Paulina Grzybek z SLD - 11%. Poniżej przedstawiamy pełne wyniki.

aka / czecho.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.