czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 6 marca 2003
  • wyświetleń: 907

Ondraszek tylko przelotem

Na razie nie wiadomo o ile zmniejszy się ilość pociągów pasażerskich kursujących na trasach w naszym regionie. Tymczasem nadal trwa batalia o to, by pociąg Intercity "Ondraszek" zatrzymywał się, tak jak kiedyś, w Pszczynie i w Czechowicach-Dziedzicach. Protest w tej sprawie wystosowała swojego czasu pszczyńska Rada Powiatowa. Również burmistrz Czechowic Jan Berger koresponduje z właścicielem połączeń Intercity w Warszawie.

Firma Intercity twierdzi jednak , że do "Ondraszka" w Czechowicach wsiadały dwie, trzy osoby, dlatego zatrzymywanie się pociągu w tym mieście jest dla niej nieopłacalne. Jak się dowiedziliśmy "Ondraszek" będzie zabierał pasażerów z dworca w Czechowicach-Dziedzicach i Pszczynie, jeżeli władze samorządowe tych miast zagwarantują, że do pociągu na obydwu stacjach będzie wsiadała odpowiednia grupa podróżnych lub zadeklarują odpowiednią, niewysoką - jak twierdzi - "Intercity" opłatę.


Iza / Mega FM

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.