Wiadomości

  • 10 października 2019
  • 11 października 2019
  • wyświetleń: 9646

[ZDJĘCIA] Trwa adaptacja pomieszczeń pod nowy żłobek

Na ostatniej prostej znalazły się prace przy adaptacji pomieszczeń, w których od listopada będzie się mieściła nowa siedziba Żłobka Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach.

Trwa adaptacja pomieszczeń pod nowy żłobek - 10.2019 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Żłobek działający dotąd w budynku przy ulicy Mickiewicza zostanie przeniesiony do zaadaptowanych kosztem przeszło miliona złotych pomieszczeń, które w związku z reformą edukacji i likwidacją gimnazjów udało się wygospodarować w budynku Szkoły Podstawowej nr 8, mieszczącym się przy ulicy Targowej.

Co najważniejsze, w nowej siedzibie Żłobka Miejskiego ilość miejsc dla dzieci wzrośnie o przeszło 100 procent - z 35 do 72 miejsc. Dzięki temu gmina w pełni zaspokoi obecne potrzeby lokalnej społeczności jeśli chodzi o dostępność miejsc w żłobku, a do nowego żłobka przyjęte zostaną wszystkie zapisane dzieci, w tym te z listy rezerwowej.

Na adaptację pomieszczeń szkolnych w budynku obecnej Szkoły Podstawowej nr 8 w Czechowicach-Dziedzicach na cele żłobka miejskiego gmina pozyskała środki zewnętrzne w wysokości 784 tysięcy złotych, w tym na stworzenie nowych miejsc w żłobku 770 tysięcy i 14 tysięcy na ich funkcjonowanie.

Adaptacja obejmuje m.in.: przeniesienie części ścian działowych w pomieszczeniach i aranżację nowych sal dla 72 dzieci, modernizację instalacji elektrycznej oraz centralnego ogrzewania, budowę nowych łazienek z węzłami sanitarnymi, malowanie ścian, wykonanie nowych wykładzin podłogowych, budowę osobnego wejścia oraz wymianę drzwi, jak również prace dotyczące ochrony przeciwpożarowej. W ramach dofinansowania, 40 tysięcy kosztować będzie sam zakup wyposażenia i zabawek. Metraż całego obiektu objętego inwestycją to 320 metrów kwadratowych, w tym m.in. cztery sale z łazienkami, zaplecze kuchenne, pomieszczenia szatniowe i socjalne oraz administracyjne i komunikacyjne. Prace adaptacyjne dobiegają końca, niebawem rozpocznie się montaż mebli i wyposażenia.

Realizacja zadania jest niezwykle ważna ze względu na pilną potrzebę zapewnienia opieki w żłobku dla dzieci, które oczekiwały na miejsce na listach rezerwowych. Dotąd Gmina Czechowice-Dziedzice zapewniała opiekę dla 35 dzieci, natomiast potrzeby szacowane są właśnie na poziomie 70.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.