Wiadomości

  • 10 października 2019
  • 11 października 2019
  • wyświetleń: 6887

Dedal dla firmy Akces z Czechowic-Dziedzic

W Teatrze Polskim najlepsi przedsiębiorcy miasta Bielska - Białej i powiatu bielskiego zostali uhonorowani wyróżnieniami oraz prestiżową nagrodą Dedala i tytułem Firma Roku 2019 za szczególne osiągnięcia gospodarcze i dynamiczny rozwój.

Dedal dla firmy Akces z Czechowic-Dziedzic - 08.10.2019 · fot. Jarosław Jesionka / Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej


Kapituła konkursu w składzie: prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski, starosta bielski Andrzej Płonka oraz prezes Regionalnej Izby Handlu i Przemysłu w Bielsku-Białej Janusz Targosz przyznała wyróżnienia oraz nagrody w kategoriach: Firma Roku 2019 Miasta Bielska-Białej, Firma Roku 2019 Ziemi Bielskiej oraz nagrodę specjalną - Złotego Dedala 2019 dla najlepszej firmy subregionu południowego.

Tytuł Firmy Roku 2019 Bielska-Białej i statuetka Dedala trafiła do firmy Evatronix.

Firmą Roku 2019 Ziemi Bielskiej została spółka Akces z Czechowic - Dziedzic, działająca w branży budowlanej. Nagrodę odebrał prezes firmy Brunon Kieloch. Podczas gali w Teatrze Polskim podkreślano, że firma zdobyła już wiele nagród, certyfikatów i wyróżnień, wdraża innowacyjne technologie, ma własne laboratorium, ponadto prowadzi szeroką działalność prospołeczną, wspiera kulturę i przedsięwzięcia lokalne, aktywnie współpracuje z uczelniami i jednostkami badawczymi, prowadzi praktyki zawodowe uczniów i studentów.

Nagrodą specjalną Złotym Dedalem uhonorowano Grupę Rekord Systemy Informatyczne z Bielska - Białej.

Wyróżnienia w tym roku otrzymały firmy: Glob (kategoria "Firma z tradycjami"), Po Świecie Kuchni (kategoria "Dynamiczna firma"), Robot Manufacture -Blindtouch Piotra Cybulskiego (kategoria "Najlepszy start up 2019"), Agencja Rozwoju Regionalnego (kategoria "Instytucja otoczenia biznesu"), Jacek Kliszcz prezes Zarządu PWS Konstanta S.A. (w kategorii mecenas kultury), Przemysław Targosz z firmy Jantar za projekt "Sukcesja z sukcesją" w kategorii "Osobowość".

Alina Macher

źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.