czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 16 października 2019
  • wyświetleń: 5912

Spalali odpady w przydomowych piecach. Strażnicy nałożyli mandaty

W ubiegłym tygodniu strażnicy miejscy dwa razy interweniowali w przypadku spalania odpadów w przydomowych kotłach. Dla właścicieli nieruchomości skończyło się to mandatami.

W związku ze zbliżającą się jesienną aurą oraz pierwszymi przymrozkami strażnicy miejscy z eco patrolu dokonują kontroli palenisk pieca centralnego ogrzewania. Strażnicy sprawdzają czy mieszkańcy stosują się do wprowadzonej od 1 września 2017 roku Uchwały Antysmogowej oraz do Ustawy o odpadach. Eco patrol dokonuje kontroli prewencyjnie, a także na zgłoszenia mieszkańców.

W dniu 10 października strażnicy udali się do Ligoty, gdzie zaistniało podejrzenie spalania odpadów w piecu. Na miejscu straż miejska potwierdziła to zgłoszenie. W kominku spalane były płyty meblowe. Właściciel został ukarany mandatem karnym.

12 października w budynku przy ulicy Makuszyńskiego w Czechowicach-Dziedzicach strażnicy stwierdzili w piecu przygotowane do spalenia płyty meblowe oraz lakierowane deski. Skontrolowany również został popiół, w którym znajdowały się odpady. Ostatecznie eco patrol nałożył mandat karny z art. 191 Ustawy o odpadach.

Funkcjonariusze przypominają po raz kolejny o zakazie palenia odpadów w piecach centralnego ogrzewania. Za każde tego typu wykroczenia strażnicy będą wyciągać konsekwencje w postaci mandatów oraz wniosków do sądu.

aka / czecho.pl, źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.