czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 16 października 2019
  • wyświetleń: 4588

[ZDJĘCIA] Spotkanie z policjantem w zabrzeskim przedszkolu

8 października do Przedszkola Publicznego w Zabrzegu przybył z wizytą sierż.szt. Łukasz Bulowski z Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach. Funkcjonariusz spotkał się z przedszkolakami ze wszystkich grup wiekowych. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści o pracy w policji.

O spotkaniu z Panem Policjantem w zabrzeskim przedszkolu · fot. Monika Wizner


Pan Dzielnicowy przybliżył wychowankom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, przypomniał o numerach alarmowych oraz zasadach zachowania się podczas spotkania z nieznajomym. Zaznaczył jak ważna jest widoczność na drodze i noszenie odpowiednich odblasków. Sprawdził również, czy dzieci posiadają wiedzę na temat swoich danych osobowych.

Największe zainteresowanie wzbudziła prezentacja wyposażenia policyjnego - przedmiotów używanych na co dzień podczas pracy na tym stanowisku. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć prawdziwy lizak policyjny, pałkę teleskopową, odznakę policyjną i kajdanki. Ponadto mogły przymierzyć pewne elementy garderoby, m.in. kask, ochraniacze, kamizelkę odblaskową oraz kamizelkę kuloodporną.

Wychowankowie Przedszkola Publicznego w Zabrzegu otrzymali w prezencie giga kolorowanki, utrwalające znajomość numerów alarmowych.

Monika Wizner

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.