Wiadomości

  • 17 października 2019
  • wyświetleń: 1145

Ogólnopolskie działania policyjne "Truck & Bus"

Za nami:

17 października policjanci ruchu drogowego przeprowadzą ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. "Truck & Bus". Mimo, iż nadrzędnym celem działań jest ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu drogowego osób i rzeczy, funkcjonariusze będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

W ramach działań mundurowi będą sprawdzać w szczególności: stan techniczny i wyposażenie pojazdów oraz sposób mocowania ładunków, czas pracy kierowców, sposób przewożenia osób i rzeczy. Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego TISPOL (European Traffic Police Network) - międzynarodowe stowarzyszenie zrzeszające policje ruchu drogowego.

- Partnerstwo na drodze, stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, prowadzi do zwiększenia także naszego bezpieczeństwa - przypominają mundurowi.

aka / czecho.pl

źródło: Komenda Główna Policji

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.