czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 16 października 2019
  • wyświetleń: 13312

[FOTO] Poważny wypadek na DK-1. Kierowca w ciężkim stanie!

W środę, 16 października około godziny 15:00 na DK-1 w Goczałkowicach-Zdroju, doszło do poważnego w skutkach wypadku drogowego. Na jezdni w stronę Bielska-Białej w okolicy skrzyżowania z ulicą Borowinową, dachował samochód osobowy. Pojazd wbił się dachem w ekrany dźwiękochłonne.

Wypadek na DK-1 w Goczałkowicach-Zdroju - 16.10.20
Wypadek na DK-1 w Goczałkowicach-Zdroju - 16.10.2019 · fot. Michał / Bielskie Drogi


Na miejscu interweniowały wszystkie służby ratunkowe, w tym śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 29-latek kierujący pojazdem marki BMW E36 (wersja compact) jadąc w stronę Bielska-Białej, rozpoczął gwałtowne hamowanie przed przejściem dla pieszych. Pojazd sunąc bokiem potrącił 58-letniego mężczyznę przekraczającego jezdnię i dachując wbił się dachem w ekrany dźwiękochłonne. Świadkowie mówią o zdecydowanie nadmiernej prędkości.

Wypadek na DK-1 w Goczałkowicach-Zdroju - 16.10.20
Wypadek na DK-1 w Goczałkowicach-Zdroju - 16.10.2019 · fot. Myrcik / Bielskie Drogi


Pieszy doznał urazu nogi i w stanie ogólnym dobrym trafił karetką pogotowia ratunkowego do pszczyńskiego szpitala. Stan kierowcy samochodu był fatalny. Mężczyzna bez funkcji życiowych był reanimowany przez strażaków i ratowników medycznych. Ich wysiłki się opłaciły. Udało się przywrócić funkcje życiowe rannego, który śmigłowcem trafił do szpitala w Sosnowcu. Jego stan jest krytyczny.

Policjanci prowadzą czynności pod kątem wypadku drogowego. Pojazd został zabezpieczony do dalszych badań z udziałem biegłego sądowego i technika kryminalistyki. Kierowcy podróżujący w stronę Bielska-Białej musieli liczyć się z bardzo dużymi utrudnieniami. Czynności na miejscu wypadku trwały blisko trzy godziny. W czasie interwencji śmigłowca LPR, przejazd krajową jedynką był niemożliwy.

Wypadek na DK-1 w Goczałkowicach-Zdroju - 16.10.20
Wypadek na DK-1 w Goczałkowicach-Zdroju - 16.10.2019 · fot. Myrcik / Bielskie Drogi

sid / czecho.pl, źródło: bielskiedrogi.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.