czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 18 października 2019
  • wyświetleń: 1820

Nowy park rowerowy w Wiśle

Materiał partnera:

Druga trasa enduro już dostępna w Skolnity Ski&Bike w Wiśle! Kiedy oficjalne otwarcie tras? Na wiosnę, razem z otwarciem czerwonej, która już jest w budowie!

Skolnity Ski & Bike w WiśleKolej linowa Skolnity nazywana jest "Dachem Wisły" ponieważ znajduje się w samym centrum Wisły. Całorocznie zaprasza do skorzystania z czteroosobowej kolei linowej o długości 800 metrów. Zimą jest dynamicznie rozwijającą się stacją narciarską. Latem postawiła na sport i wypoczynek. Na terenie kompleksu znajdują się tarasy widokowe, aleja rzeźb, punkt gastronomiczny, specjalna strefa zabawy dla dzieci oraz zagroda ze zwierzętami. Dla aktywnych Skolnity przygotował dwie rowerowe trasy enduro i już jest w trakcie budowania trzeciej.

Nowy park rowerowy w Wiśle


Idzie nowe rowerowe!Budowa pierwszej, familijnej trasy rowerowej Zielony Zygzak okazała się strzałem w dziesiątkę. Rodziny z dziećmi tłumnie odwiedzały trasę bo to właśnie dla nich powstała ta trasa. Zielony Zygzak o łącznej długości 4100 metrów został stworzony z myślą o najmłodszych rowerzystach oraz o osobach rozpoczynających przygodę z trasami zjazdowymi. Doceniąją ją osoby, które lubią bezpieczną zabawę w lesie, chcą poćwiczyć kondycję i technikę. Trasa została poprowadzona zakrętami profilowanymi o nawierzchni utwardzonej, posiada liczne muldy, mostki i kładki. Średni spadek trasy to 5%.

Gęsty, mieszany las o przewyższeniu około 210 metrów okazał się idealnym terenem pod budowę kolejnych, trudniejszych tras rowerowych. Ważną informacją dla rowerzystów jest fakt, że Skolnity posiada specjalne uchwyty na rowery co znacznie poprawia komfort przewożenia rowerów.

Nowy park rowerowy w Wiśle


Niebieska fala - poczuj flow!Niebieska fala bo taką nazwę nosi kolejny single track czyli jednokierunkowa ścieżka rowerowa to 2800 metrów zjazdu. Swój bieg zaczyna bezpośrednio obok Zielonego Zygzaka. Fala to zjazdowa ścieżka typu flow trail. Poprowadzona została zakrętami przez las, a jej średnie nachylenie wynosi około 7%. Nawierzchnia jest odpowiednio utwardzona. Ścieżka nie jest zbyt stroma, ale za to bardzo skoczna. Spotkać na niej można duże bandy, muldy oraz sporo różnych typów skoczni takich jak: step down’y, step up’y, stoliki, hopki w kąt. Dzięki zróżnicowanym rozmiarom skoczni (4-8m.), każda osoba lubiąca skakać na rowerze będzie się tu świetnie bawić. Osoby mniej doświadczone wszystkie elementy mogą bez problemu przejechać. Trasie różnorodności dodają drewniane mostki zabezpieczone metalową siatką.

Niebieska trasa jest rekomendowana średniozaawansowanym kolarzom górskim, posiadającym umiejętności pewnego skręcania, hamowania, pokonywania muld oraz band i podstaw skakania na rowerze górskim. Niezależnie od wieku, ważne aby rowerzysta posiadał sprawny górski rower z dwoma hamulcami i amortyzatorem (a najlepiej dwoma, wtedy jazda sprawi większą radość). Obowiązkowym wyposażeniem jest kask, zalecane są ochraniacze na łokcie i kolana.

Pogoda na przełomie września/października okazała się na tyle niepewna, że otwarcie stało pod znakiem zapytania. Ostatni słoneczny tydzień pozwolił trasie odpowiednio wyschnąć, dlatego kompleks Skolnity Ski & Bike zdecydował się wyjść naprzeciw licznym zapytaniom rowerzystów i otworzyć Niebieską Falę.

Nowy park rowerowy w Wiśle


Nie zwalniają tempa! Kolejna trasa w budowie.Budowniczy z Southern Gravity Company rozpoczęli już pracę nad kolejną trasę enduro. Tym razem będzie to trasa czerwona, zdecydowanie trudniejsza. W praktyce trasa będzie mniej utwardzona i przygotowana, przypominać będzie naturalną ścieżkę leśną z licznymi korzeniami i dużymi skoczniami.

Ośrodek jest częścią Grupy, która od kilku lat inwestuje w ośrodkach narciarskich, tworząc całoroczne i atrakcyjne miejsca aktywnej rozrywki. Kilka lat temu w ośrodku Kasina Ski powstał największy park rowerowy Bike Park Kasina.

Nowy park rowerowy w Wiśle


Huczne otwarcie na wiosnęNa wiosnę ośrodek planuje otwarcie obu tras z licznymi atrakcjami i bonusami. Skolnity Ski & Bike stanie się wtedy typowym bike parkiem z trzema trasami o różnym stopniu trudności.

Nowy park rowerowy w Wiśle