Wiadomości

  • 21 października 2019
  • wyświetleń: 5671

DK-1: Blokowanie przejazdu na skrzyżowaniu na zielonym świetle

Kolejny raz nasza redakcja otrzymała sygnały o blokowaniu przejazdu przez DK-1. Bardzo często powtarzają się sytuacje, gdy samochody jadące drogą krajową blokują wyjazd z ulicy Ligockiej i uniemożliwiają poruszanie się innym uczestnikom ruchu.

Blokowanie przejazdu na zielonym
- Blokowanie przejazdu na zielonym staje się standardem - napisała czytelniczka. · fot. Anna


- Codziennie to samo! Na światłach pchają się na skrzyżowanie, a później stoją i zastawiają przejazd samochodom jadącym od strony Czechowic-Dziedzic w stronę Ligoty lub Bielska-Białej - opisał problem już kilka tygodni temu jeden z naszych czytelników. - Nie wiesz czy zdążysz opuścić skrzyżowanie - to na nie nie wjeżdżaj! - apelował do rozsądku innych kierowców.

Teraz sytuacja się powtarza. - Blokowanie przejazdu na zielonym staje się standardem - napisał inny z uczestników ruchu i dołączył do korespondencji zdjęcie z 18 października z godziny 15.20.

Przypomnijmy, że wjazd na skrzyżowanie, gdy nie ma możliwości jego opuszczenia, może zakończyć się mandatem w wysokości 300 zł mandatu. Dodatkowo kierujący takim samochodem może spodziewać się punktów karnych.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.