Wiadomości

  • 21 października 2019
  • 22 października 2019
  • wyświetleń: 10654

Barbara Bielaczyc kandydatką do Nagrody Starosty Bielskiego

Samorząd gminy Czechowice - Dziedzice do tegorocznej Nagrody Starosty Bielskiego im. księdza Józefa Londzina nominował Barbarę Bielaczyc.

Barbara Bielaczyc
Barbara Bielaczyc · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Nominowana ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Katowicach. Początkowo oprócz własnej działalności artystycznej pracowała jako wykładowca na kilku uczelniach oraz publikowała artykułu z pogranicza muzyki i antropologii kultury. Od roku 2000 skupiła się wyłącznie na działalności artystycznej w Czechowicach - Dziedzicach. W roku 2005 założyła Czechowicki Teatr Muzyczny Movimento początkowo zapraszając do udziału w spektaklach zawodowych muzyków, a jednocześnie kształcąc wokalnie i aktorsko młodzież, z którą od roku 2006 zaczęła organizować koncerty i wystawiać liczne spektakle musicalowe, operowe, operetkowe i dramaty.

Od tego czasu wyreżyserowała kilkadziesiąt spektakli, które cieszyły się wielką popularnością. Zorganizowała setki koncertów, w tym wiele charytatywnych. Organizuje także koncerty umuzykalniające dla dzieci i młodzieży, angażuje się w upowszechnianie poezji, współorganizuje Krakowski Salon Poezji i Festiwal Poezji Słowiańskiej w Czechowicach - Dziedzicach. Jej uczniowie wygrywają liczne ogólnopolskie i międzynarodowe konkursy wokalne, a ona sama wielokrotnie była wyróżniania nagrodami specjalnymi dla nauczyciela śpiewu.

Przygotowani przez nią młodzi ludzie dostają się na renomowane uczelnie muzyczne i artystyczne, wielu z nich występuje już w teatrach, operach, teatrach muzycznych. Organizuje także warsztaty artystyczne i kursy wokalne, do prowadzenia których zaprasza znakomitych artystów. Poprzez działalność artystyczną integruje społeczność lokalną i skutecznie buduje więzi międzypokoleniowe. Zainicjowała cykliczne festiwale muzyczno - teatralne np. Letni Festiwal Wokalo - Teatralny LEW, Śpiewajmy i Grajmy Mu - Festiwal Kolęd i Pastorałek, Jesienny Festiwal Muzyki Wokalnej Amo Cantare, w ramach którego w roku 2019 odbył się I Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Józefa Świdra w Czechowicach - Dziedzicach.

Na temat jej działalności powstają artykuły i prace naukowe. Na swoim koncie ma także wiele nagród w dziedzinie kultury przyznanych przez Burmistrza Czechowic-Dziedzic i Starostę Bielskiego.

aka / czecho.pl

źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.