czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 21 października 2019
  • wyświetleń: 2693

Pośrednictwo wizowe, legalizacja dokumentów i inne usługi konsularne

Materiał partnera:

Wyjazd za granicę, na przykład na wakacje lub w celu podjęcia pracy zarobkowej, często wiąże się z koniecznością załatwienia wielu formalności. Bywa to kłopotliwe i czasochłonne, dlatego wiele firm oferuje tak zwane usługi konsularne, które pomagają zminimalizować wysiłek potrzebny do załatwienia danej sprawy. Co wchodzi w zakres tych usług? Gdzie szukać podmiotów oferujących usługi konsularne?

1. Usługi konsularne
2. Pośrednictwo wizowe
3. Legalizacja dokumentów
4. Gdzie można skorzystać z takich usług?

Usługi konsularne
Usługi konsularne to dość szeroki termin, obejmujący między innymi pośrednictwo wizowe czy pośredniczenie w legalizacji dokumentów (zarówno świadczone przez podmioty państwowe, jak i firmy prywatne), ale też pomoc obywatelom kraju za granicą w trudnych sytuacjach oraz wiele innych czynności. Takie usługi są realizowane przez konsulaty i ambasady, a także prywatne przedsiębiorstwa.

Pośrednictwo wizowe
Aby wjechać legalnie do niektórych krajów (na przykład Federacji Rosyjskiej, Arabii Saudyjskiej, Stanów Zjednoczonych czy Indii), obywatele Polski potrzebują posiadać odpowiednią wizę. W niektórych przypadkach uzyskanie jej jest trudne lub czasochłonne, dlatego istnieją specjalne firmy, które pomagają Polakom w uzyskaniu wizy do Rosji, Chin i innych państw wymagających posiadania takiego dokumentu. Jeżeli interesuje cię pośrednictwo wizowe (na przykład w celu zalegalizowania wjazdu na teren Federacji Rosyjskiej), sprawdź ofertę dostępną pod poniższym linkiem: www.serwiskonsularny.pl/wizy-do-rosji/.

Legalizacja dokumentów
Niektóre z wydanych w naszym kraju dokumentów (na przykład dyplomy, świadectwa szkolne, część umów i aktów cywilnych) są ważne wyłącznie na terenie Polski. Aby zostały one uznane w innym kraju (przykładowo w celu podjęcia tam pracy zarobkowej lub studiów albo zawarcia małżeństwa), muszą przejść przez proces tak zwanej legalizacji dokumentów. Jeżeli interesuje cię skorzystanie z takiej usługi, możesz dowiedzieć się więcej, klikając w poniższy link: www.serwiskonsularny.pl/faq/legalizacja-dokumentow/.

Gdzie można skorzystać z takich usług?
Jeżeli potrzebujesz pośrednictwa wizowego, zalegalizowania dokumentów lub innych usług konsularnych, możesz skorzystać z pomocy odpowiednich organów państwowych Rzeczypospolitej Polskiej lub prywatnej firmy, takiej jak Serwis Konsularny. Dzięki temu szybko załatwisz sprawy formalne i będziesz mógł zająć się przygotowaniami do wyjazdu.