czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 22 października 2019
  • 23 października 2019
  • wyświetleń: 2266

Burmistrz przekazał policji tysiąc opasek odblaskowych

Tysiąc opasek odblaskowych z logotypami Czechowic-Dziedzic oraz Policji, ufundowanych przez gminę, zostało przekazanych stróżom prawa z czechowickiego Komisariatu Policji. Opaski trafią do najmłodszych oraz najstarszych mieszkańców naszej gminy.

odblaski, burmistrz zastępca komendanta
Burmistrz przekazał policji opaski odblaskowe dla najmłodszych i najstarszych mieszkańców Czechowic-Dziedzic. · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Opaska odblaskowa to element zapewniający doskonałą widoczność, a - co za tym idzie - również większe bezpieczeństwo pieszym poruszającym się po zmroku. Czechowiccy policjanci od lat prowadzą wśród dzieci i młodzieży z terenu naszej gminy działania edukacyjne dotyczące, między innymi, zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Gmina Czechowice-Dziedzice postanowiła je wesprzeć, finansując zakup opasek odblaskowych, które za pośrednictwem dzielnicowych z czechowickiego Komisariatu Policji, będą przekazywane uczniom placówek oświatowych z terenu naszej gminy, w trakcie pogadanek na temat bezpiecznego poruszania się po zmroku. Część opasek trafi też do osób starszych - zwykle używających ciemnej odzieży, bez jakichkolwiek elementów odblaskowych - dla których policja zorganizuje podobne spotkania edukacyjne.

- Cieszy nas, że w taki sposób możemy wesprzeć działania naszej policji i jednocześnie podnieść bezpieczeństwo mieszkańców naszej gminy - podkreślał burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut, w czasie uroczystego przekazania opasek na ręce zastępcy komendanta Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach podinspektora Sławomira Walczaka.

Gmina Czechowice-Dziedzice nie po raz pierwszy finansowała zakup opasek odblaskowych, które za pośrednictwem policji trafią do najstarszych i najmłodszych mieszkańców miasta oraz sołectw. Podobna akcja, mająca na celu podniesienie bezpieczeństwa pieszych mieszkańców Czechowic-Dziedzic, została przeprowadzona w 2017 roku. Wówczas gmina również sfinansowała wykonanie tysiąca takich opasek.

aka / czecho.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.