Wiadomości

  • 23 października 2019
  • 1 listopada 2019
  • wyświetleń: 4395

Bezpłatna komunikacja miejska na Wszystkich Świętych

Za nami:

W dzień Wszystkich Świętych tłumnie odwiedzamy groby swoich bliskich. Przemieszczamy się, aby zapalić znicze oraz uczcić pamięć rodziny i przyjaciół. 1 listopada autobusami Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach Sp. z o.o. będziemy mogli podróżować bez biletu. Zarządzenie w tej sprawie wydał Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut.

Autobus, Węglowa, PKM, komunikacja miejska
Autobus na ulicy Węglowej w Czechowicach-Dziedzicach · fot. Oskar Piecuch / czecho.pl


Ze względu na wzmożony ruch pojazdów w dzień Wszystkich Świętych stoimy w korkach i długo szukamy miejsca do zaparkowania pod cmentarzami. Dochodzi do większej niż zwykle liczby stłuczek, a nawet groźniejszych wypadków. Aby ułatwić mieszkańcom Czechowic-Dziedzic oraz ich gościom bezpieczne i sprawne dotarcie do cmentarzy, Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut podjął decyzję, by tego dnia przejazdy wszystkimi autobusami PKM Czechowice-Dziedzice były bezpłatne. Podobne rozwiązanie zostało zastosowane przed rokiem i doskonale się sprawdziło.

Do korzystania w dniu Wszystkich Świętych z bezpłatnych przejazdów autobusami PKM Czechowice-Dziedzice zapraszamy wszystkich, a szczególnie zmotoryzowanych mieszkańców naszej gminy. Jeśli możecie, tego dnia pozostawcie samochody w garażach, na parkingach i skorzystajcie z bezpłatnej komunikacji miejskiej.

Jednocześnie przypominamy, że 1 listopada autobusy czechowickiego PKM będą kursowały jak w dni świąteczne, a dodatkowo zostanie uruchomione kursowanie linii C.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.