czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 22 października 2019
  • wyświetleń: 675

Wózek widłowy elektryczny dla magazynów wielkopowierzchniowych

Materiał partnera:

Wózki widłowe elektryczne to produkty, które cieszą coraz większym zaufaniem także największych przedsiębiorstw, działających na rynku magazynów wielkopowierzchniowych. Praca przy składowaniu towarów w takich obiektach wymaga bowiem najpewniejszych i najbardziej ergonomicznych narzędzi.

Wózek widłowy elektryczny dla magazynów


Zalety wózków widłowych elektrycznych na tle pojazdów spalinowychProces intensyfikacji prac badawczych nad silnikami elektrycznymi zauważalny był już na początku XX wieku. Współcześnie nieemisyjne jednostki zdobywają coraz większą popularność. Dotyczy to nie tylko samochodów osobowych, ale także wózków widłowych.

Wózek widłowy elektryczny odnajduje szersze zastosowania w pracach magazynowych względem pojazdów wyposażonych w jednostki wysoko- lub niskoprężne. Często magazyny wielkopowierzchniowe podzielone są na różne części przeznaczone do składowania innego rodzaju towarów. "Widlaki" zasilane energią elektryczną z powodzeniem mogą być wykorzystywane do transportu, składowania i komisjonowania towarów żywnościowych. W tym przypadku jest to niezbędne, gdyż emitowane przez alternatywne pojazdy spaliny mogą negatywnie wpłynąć na jakość żywności. Czasami spaliny odpowiedzialne są również za wywołanie procesu przyspieszonego starzenia się takich produktów jak warzywa i owoce (zwłaszcza banany).

Co więcej, brak emisji spalin korzystnie wpływa na komfort pracowników. To z kolei może zwiększyć efektywność ich pracy. Przyczynia się do tego również wyjątkowo cicha praca silników elektrycznych. W magazynach wielkopowierzchniowych, w których jednocześnie pracować może kilka, a nawet kilkanaście pojazdów, uniknięcie olbrzymiego hałasu generowanego przez jednostki spalinowe wydaje się jednym z bardziej kluczowych kryteriów wyboru wózka widłowego.

Wymiany akumulatorów w wózkach widłowych elektrycznychPojazdom zasilanym prądem elektrycznym często stawia się zarzut, jakoby były mniej wydajne w użytkowaniu. Wózki te faktycznie wymagają wymiany akumulatorów, jednak czynność ta w przypadku nowoczesnych maszyn może być wykonywana dopiero po ośmiu godzinach pracy. Warto zaznaczyć, że jest to jedna, standardowa zmiana pracownicza. Najwyższej jakości wózki elektryczne wyposażone są w systemy bocznej wymiany baterii, dzięki czemu proces ten przebiega bardzo szybko i sprawnie. Wymiana akumulatora może być więc szybsza i łatwiejsza od tankowania pojazdu spalinowego. Po wymianie wyładowany akumulator należy podłączyć do ładowania, aby przy następnej zmianie móc już z niego skorzystać.