czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 23 października 2019
  • 24 października 2019
  • wyświetleń: 4057

[FOTO] Potrącenie 12-latki pod szkołą w Bestwinie

W środę, 23 października około godziny 15:00 w Bestwinie przy ulicy Szkolnej miało miejsce potrącenie 12-letniej dziewczynki przez samochód osobowy. Interweniowały wszystkie służby ratunkowe.

Potrącenie w Bestwinie - 23.10.2019
fot. nadesłane przez czytelniczkę / Iza Bielskie Drogi


Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że grupka dzieci stała przed przejściem dla pieszych. Kobieta kierująca Fordem nie zatrzymała się przed przejściem i kontynuowała jazdę. W pewnym momencie 12-latka wyszła na jezdnię wprost pod koła samochodu. Doszło do potrącenia. Dziewczynka trafiła do szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Jak tłumaczą policjanci, mamy tutaj styczność z tzw. wtargnięciem pieszego na przejście dla pieszych. To nie oznacza wcale, że w tym przypadku winne będzie dziecko. Przejście dla pieszych jest oznaczone znakiem T-27 (tzw. "Agatka"). Znaki te nie są stawiane dla ozdoby czy urozmaicenia krajobrazu. "Agatki" mają dać wyraźny sygnał kierującemu, że zbliża się do przejścia, gdzie drogę często przekraczają dzieci. Decyzję o tym kto i w jakim stopniu ponosi winę za to zdarzenie będzie rozstrzygał sąd.

Potrącenie w Bestwinie - 23.10.2019
fot. nadesłane przez czytelniczkę / Iza Bielskie Drogi

sid / czecho.pl, źródło: bielskiedrogi.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.