czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 28 października 2019
  • wyświetleń: 1069

Salon z jadalnią - na co zwrócić uwagę przy urządzaniu?

Materiał partnera:

Salon połączony z jadalnią staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem, szczególnie w nowych budownictwach. Wiele osób zadaje sobie pytanie: jak urządzić tą przestrzeń, aby była zarówno funkcjonalna, co spójna aranżacyjnie. Jest na to kilka sposobów. Jakich? Podpowiadamy.

Salon z jadalnią


Okno w salonie i jadalni czyli postaw na rolety dzień i nocDekoracje okienne są często dość mocno pomijane przy aranżacji różnego rodzaju wnętrz, a to duży błąd. Z ich pomocą można optycznie powiększyć pomieszczenie, a także nadać mu charakteru. Z tego typu rozwiązaniem przychodzą między innymi rolety na dzień i noc, które stają się coraz bardziej popularne w wielu przestrzeniach, w tym także salonie i jadalni. Dzięki swojemu minimalizmowi podkreślają stylistykę danego wnętrza przy jednoczesnym wprowadzeniu do niego funkcjonalności oraz elegancji.

Rolety dzień noc są stosunkowo łatwe montażu i raczej nie ma większych problemów z utrzymaniem ich w czystości. Swobodnie z ich pomocą można wpuścić światło do pomieszczenia, ale też równie skutecznie sprawić, że stanie się ono zaciemnione. Ich wybór powinien być podyktowany szukaniem rozwiązań, które wpiszą się w trendy i będą po prostu użyteczne. Przykładowe rolety dzień noc możesz zobaczyć tutaj: https://rolety.eu/pl/11-rolety-dzien-noc

Salon z jadalnią - zalety tego typu rozwiązaniaJednym z największych plusów połączenia jadalni z salonem jest oszczędność miejsca. Nic dziwnego, że tego typu rozwiązanie znajduje się na większości planów nowoczesnych domów i mieszkań. To także doskonały sposób na doświetlenie mieszkania, a poza tym bycia w zgodzie z trendami. Spokojnie można zdecydować się na nie także w starym budownictwie, gdzie kuchnie i jadalnie zazwyczaj były odrębnymi bytami. Wyburzając ścianę zyskamy dodatkowe metry do stworzenia komfortowych stref, w których zjemy obiad z rodziną i odpoczniemy po ciężkim dniu.

Zobacz także: https://www.rp.pl/Nieruchomosci/190829226-Od-czego-zaczac-aranzacje-pokoju-goscinnego.html

Jak urządzić salon z jadalnią - o czym należy pamiętaćPrzy urządzaniu przestrzeni salonowo-jadalnianej warto pamiętać o podzieleniu jej na strefy. Tym sposobem unikniemy chaosu. W praktyce oznacza to, że przestrzeń do jedzenia powinna być po jednej stronie, natomiast do wypoczynku - po drugiej. Nikt nie może mieć wątpliwości, gdzie się one kończą i zaczynają. Można oddzielić je np. za pomocą stołu, kanapy czy też regału.

Kolejna ważna kwestia, to wymiary mebli. Nie bez znaczenia jest to, aby dobrze współgrały z przestrzenią i po prostu się w niej mieściły. Warto też z rozsądkiem wybrać stół - nikt nie mówi, że trzeba kupować od razu taki, który pomieści 12 osób. Można równie dobrze zainwestować w model rozkładany.

Nie bez znaczenia pozostaje także odpowiednie oświetlenie. Oprócz lampy sufitowej, świetnym rozwiązaniem jest inwestycja w zawieszona nisko nad stołem. Warto również zainwestować w lampę podłogową tudzież kinkiety. Im więcej punktów świetlnych, tym po prostu lepiej.

A co z kolorami? Tutaj dowolność, ponieważ o gustach się nie dyskutuje. Niemniej jednak zawsze w trendach będą jasne tonacje. Optycznie powiększą przestrzeń i doskonale będą komponować się z dodatkami utrzymanymi w różnych stylach.