czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 30 października 2019
  • wyświetleń: 1775

XIV Międzynarodowe Mistrzostwa Czechowic-Dziedzic w Tarokach

W sobotę 26 października odbyły się XIV Międzynarodowe Mistrzostwa Czechowic-Dziedzic w Tarokach. Impreza odbyła się pod patronatem burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta.

taroki
XIV Międzynarodowe Mistrzostwa Czechowic-Dziedzic w Tarokach · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Zawody rozegrane zostały w budynku OSP "Czechowice". Zwyciężył Andrzej Malarz, a kolejne miejsca na podium zajęli: Ivo Chmiel oraz Leszek Gryczka.

Gra w taroki ma w Zabrzegu w Gminie Czechowice-Dziedzice tradycje sięgające czasów cesarza Franciszka Józefa. Młodzi zabrzeżanie służący w wojsku austriackim grali w tę grę wraz z Czechami i Austriakami. Po powrocie z wojny nauczyli zasad gry sąsiadów, członków rodzin i takim sposobem taroki zadomowiły się na stałe na terenie sołectwa, stając się miejscową atrakcją, wyróżniającą Zabrzeg w okolicy.

Przez długie dziesięciolecia spotykano się w domach i często nie rozstawano z kartami do białego rana dnia następnego, co nie do końca podobało się paniom domu. Od roku 1997 organizowane są dwa turnieje tarokowe w Zabrzegu oraz kilkanaście podobnych, w ościennych miejscowościach w Polsce i Republice Czeskiej.

aka / czecho.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.