czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 15 marca 2007
  • wyświetleń: 2031

Kolejki w Szpitalu Wojewódzkim

Średnio trzy godziny trzeba czekać na przyjęcie przez lekarza w ambulatorium Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej. Od 1 marca jest to bowiem jedyne takie miejsce na Podbeskidziu.

Spadłem z drabiny. Teraz chyba będę musiał trochę poleżeć - mówi Sławomir Paździk. W tym nieszczęściu miał nieco szczęścia - lekarze uznali jego przypadek za poważny, przyjechał do szpitala karetką, dlatego przyjęli go poza kolejnością. Gdyby nie to, czekałby trzy, cztery godziny. - Nie wiadomo, w co ręce włożyć. Pacjentów jest mnóstwo - mówi Marek Śliwa, lekarz z izby przyjęć.

Codziennie czterech dyżurujących lekarzy przyjmuje po 130-150 pacjentów. - Ale w soboty zdarza się, że przychodzi 170 osób. To dwa razy więcej, niż do tej pory - mówi Wojciech Muchacki, wicedyrektor szpitala. Przypomnijmy, że stało się tak, bo Narodowy Fundusz Zdrowia zlikwidował usługi ambulatoryjne w pogotowiu ratunkowym. Fala pacjentów, która do tej pory dzieliła się na dwie placówki, teraz spłynęła w jedno miejsce, do Szpitala Wojewódzkiego.

Więcej czytaj w Dzienniku Zachodnim.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.