czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 30 października 2019
  • wyświetleń: 6129

[ZDJĘCIA] Powiatowy etap Olimpiady o Zdrowiu Psychicznym

25 października w bielskim Starostwie Powiatowym miał miejsce powiatowy był etap VIII Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym. Przedsięwzięcie to corocznie kierowane do uczniów z terenu powiatów: bielskiego, cieszyńskiego, żywieckiego oraz Miasta Bielska-Białej, cieszy się niezmiennie bardzo dużym zainteresowaniem.

Powiatowy etap Olimpiady o Zdrowiu Psychicznym - 25.10.2019 · fot. A. Macher / Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej


Tegoroczna edycja Olimpiady poświęcona jest tematowi "Kształtowanie postaw korzystnych dla zdrowia psychicznego", w ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020 w zakresie Celu operacyjnego 3: "Profilaktyka problemów zdrowia psychicznego i poprawa dobrostanu psychicznego społeczeństwa".

W tym roku na etapie szkolnym, który miał miejsce 1 października wzięło udział 60 uczestników z czterech szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu bielskiego.

Do etapu powiatowego zorganizowanego przez Starostwo przystąpiło 12 laureatów wyłonionych w etapie szkolnym Olimpiady.

W etapie powiatowym uczestnicy zmierzyli się z testem podstawowym składającym się z 25 pytań, a następnie testami trzech dogrywek składających się odpowiednio z 10, 8 oraz 6 pytań. Wszystkie testy zostały sprawdzone przez Komisję Konkursową w składzie: Agnieszka Foltyn Naczelna Pielęgniarka Bielskiego Centrum Psychiatrii - Olszówka w Bielsku-Białej - placówki ochrony zdrowia, która wspiera merytorycznie organizację niniejszego przedsięwzięcia, jednocześnie reprezentująca Akademię Techniczno-Humanistyczną w Bielsku-Białej, Konsultant Wojewódzki z/z pielęgniarstwa psychiatrycznego; Helena Byrdy-Przybyła przewodnicza Komisji Zdrowia i Polityki Społecznej Rady Powiatu w Bielsku-Białej i Rafał Pietrzyk psycholog, pracownik Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Czechowicach-Dziedzicach.

Laureatkami etapu powiatowego z terenu powiatu bielskiego zostały uczennice :

1 miejsce - Martyna SUCHY - uczennica klasy 2B Liceum Ogólnokształcącego Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Kozach

2 miejsce - Aleksandra ŁAZARZ - uczennica klasy 1T4L Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych im. Stanisława Staszica w Czechowicach-Dziedzicach;

3 miejsce - Karolina KOBYLIŃSKA - uczennica klasy 1Liceum Ogólnokształcącego Marii Skłodowskiej-Curie w Czechowicach-Dziedzicach.

W imieniu Zarządu Powiatu w Bielsku-Białej nagrody dla laureatów oraz upominki dla pozostałych uczestników etapu powiatowego wręczyły: Barbara Adamska członek Zarządu Powiatu oraz Helena Byrdy-Przybyła przewodnicząca Komisji Zdrowia i Polityki Społecznej Rady Powiatu w Bielsku-Białej.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom etapu powiatowego i trzymamy kciuki za laureatki, które w dniu 21 listopada w Bielsku-Białej, zmierzą się z laureatami z pozostałych powiatów na etapie regionalnym Olimpiady.

J. Mrowiec, źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.