Wiadomości

  • 1 listopada 2019
  • wyświetleń: 6708

[ZDJĘCIA] Gminny Dzień Seniora w Czechowicach-Dziedzicach

We wtorek 29 października zorganizowany został w Czechowicach-Dziedzicach Gminny Dzień Seniora. Uroczyste spotkanie w Dworku Eureka zgromadziło kilkuset uczestników, w tym reprezentantów organizacji senioralnych działających na terenie gminy i było okazją do podsumowania odbywających się w ciągu całego miesiąca atrakcji, przygotowanych z myślą o najstarszych mieszkańcach naszego miasta.

Gminny Dzień Seniora w Czechowicach-Dziedzicach - 29.10.2019 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Tegoroczna uroczystość w Dworku Eureka była wyjątkowa, bo stanowiła równocześnie podsumowanie dobiegającej końca, czteroletniej kadencji Gminnej Rady Seniorów w Czechowicach-Dziedzicach.

Przewodniczący Gminnej Rady Seniorów Andrzej Kobiela, prowadzący uroczystość wspólnie z Barbarą Bielaczyc, wręczył dyplomy seniorom, których działania i osiągnięcia przyczyniają się do promocji gminy.

Specjalne podziękowania, za wspieranie inicjatyw i działalności Gminnej Rady Seniorów otrzymali: Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut, Zastępca Burmistrza Maciej Kołoczek, Przewodniczący Rady Miejskiej Damian Żelazny oraz szefowie gminnych instytucji regularnie angażujących się w przygotowanie i przeprowadzenie wydarzeń organizowanych przez Gminną Radę Seniorów. Tradycyjnie już, wręczone zostały również odznaczenia oraz dyplomy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, w postaci Honorowych Odznak PZERiI.

W krótkim wystąpieniu Burmistrz Marian Błachut podziękował Gminnej Radzie Seniorów i jej Przewodniczącemu Andrzejowi Kobieli za czteroletnią pracę na rzecz najstarszej części społeczności Czechowic-Dziedzic. Gratulując pasji i chęci działania życzył, by "jesień życia" była dla czechowickich seniorów czasem spełnienia, satysfakcji i poczucia znalezienia właściwego miejsca w życiu.

W ramach Gminnego Dnia Seniora zgromadzeni w Dworku Eureka czechowiccy seniorzy mieli okazję oglądać dostępną przez cały czas ekspozycję prac artystycznych, wykonywanych przez czechowickich seniorów. Obchody Gminnego Dnia Seniora otworzył ciekawy wykład pt. "Zabytki sakralne w konserwacji - rutyna i sensacyjne odkrycia", a zakończył występ Movimento Bambini, działającego w ramach Czechowickiego Teatru Muzycznego Movimento, pod kierunkiem Barbary Bielaczyc i Eweliny Stanclik.

Organizatorami Gminnego Dnia Seniora byli: Gminna Rada Seniorów, Gmina Czechowice-Dziedzice, Miejski Dom Kultury, Ośrodek Pomocy Społecznej, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Czechowicach-Dziedzicach.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.