Wiadomości

  • 1 listopada 2019
  • wyświetleń: 4618

Powiadomienie GIOŚ: Poziom alarmowy PM10 przekroczony!

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska powiadomił o przekroczeniu w gminach Czechowice-Dziedzice i Bestwina poziomu alarmowego dla pyłu zawieszonego PM10. Przekroczenie poziomu 150 µg/m3 miało miejsce w dniu wczorajszym. Jako przyczyny GIOŚ wskazuje na warunki meteorologiczne utrudniające rozprzestrzenianie się zanieczyszczeń w sytuacji wzmożonej emisji z sektora bytowo-komunalnego, szczególnie w godzinach późnowieczornych i nocnych.

smog Goczałkowice
fot. UG Goczałkowice-Zdrój


PM10 to jeden z głównych składników smogu. To cząstki stałe, unoszące się w powietrzu, których średnica nie przekracza 10 mikrometrów. Przypomnijmy, że aktualnie smogowe poziomy alarmowe w Polsce zostały obniżone z 300 do 150 µg/m3. W praktyce oznacza to, że będziemy częściej informowani o złym stanie powietrza.

Z alertu smogowego, dostępnego na portalu czecho.pl, wynika że średni poziom pyłu PM10 wyniósł w gminie Czechowice-Dziedzice w czwartek, 31 października - 195 µg/m3. To prawie trzykrotne przekroczenie normy! Dziś niestety nie jest lepiej.

ups / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Czechowicach-Dziedzicach" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Czechowicach-Dziedzicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Czechowicach-Dziedzicach" podaj