Wiadomości

  • 4 listopada 2019
  • wyświetleń: 56855

Po co mi czujnik czadu?

Artykuł sponsorowany:

Co roku w Polsce około 100 osób ginie z powodu zatrucia tlenkiem węgla, choć liczby nie kłamią, wciąż bardzo wielu z nas ignoruje ostrzeżenia i w żaden sposób przed nim się nie zabezpiecza.

Tlenek węgla jest niewidoczny i niewyczuwalny. Wiele osób myśli, że jest w stanie szybko rozpoznać zagrożenie i odpowiednio szybko zareagować. Czad stwarza poważne zagrożenie dla zdrowia i życia człowieka, uniemożliwia prawidłowe rozprowadzanie tlenu we krwi i powoduje uszkodzenie mózgu oraz innych narządów wewnętrznych.

Domus


Najważniejsze to przestrzegać kilku prostych zasad:


  • Co najmniej raz w roku należy kontrolować stan instalacji gazowej, przewodów wentylacyjnych.
  • Używane urządzenia powinny być sprawne techniczne, w których odbywa się proces spalania zgodnie z instrukcją producenta.
  • W każdym domu, mieszkaniu jednak powinien być zamontowany czujnik, który wykryje zagrożenia.


Czujnik czadu twoim sprzymierzeńcem w trosce o bezpieczeństwo.Wspomniany wyżej czujnik czadu, którego zadaniem i jest alarmowanie nas o niebezpieczeństwie, aby działał prawidłowo powinien być zainstalowany na wysokości oczu dorosłego człowieka. Jego zainstalowanie pozwala odpowiednio wcześnie wykryć wyciek i zapobiec ŚMIERTELNEMU ZATRUCIU oraz ewentualnemu wybuchowi.

Czujnik nie powinien znajdować się w miejscu, gdzie jego prawidłowe działanie może być zakłócane przez przepływ powietrza. Nie może być on również niczym zasłonięty. Warto pamiętać o tym, że taki detektor czadu montujemy w pobliżu urządzeń, w których następuje spalanie, a więc np. przy piecyku gazowym.

Kupię najtańszy i mi wystarczy!Jednym z najważniejszych czynników, który wpływa na koszt czujnika to technologia wykrywania stężenia rodzaju gazu lub tlenku. Detektory, które wykrywają tylko jedną z dwóch trujących substancji, są tańsze ale co najważniejsze i trzeba o tym pamiętać, CZĘSTO nie posiadają one certyfikatu oraz gwarancji. Mimo to, ludzie w dalszym ciągu kupują i zaopatrują swoje domy rodzinne w nieodpowiednie urządzenie, ryzykując życiem swoim i domowników.

Domus


Podczas wyboru czujnika zwróć uwagę na:


  • Odpowiednio głośne sygnalizowanie podwyższonego stężenia czadu i dodatkowy sygnał optyczny
  • Certyfikaty potwierdzające zgodność z właściwymi normami: PN-EN 50291-1 oraz PN-EN 50291-2
  • Rodzaj wykrywanych gazów
  • Rodzaj zasilania.


Jeżeli szukasz dobrych i sprawdzonych czujników czadu, zgodnych z normami europejskimi sprawdź produkty na e-domus.com.pl.
Zamów w sklepie online, wybierz kuriera lub odbierz w Czechowicach-Dziedzicach przy ul. Zielonej 9A.