Wiadomości

  • 5 listopada 2019
  • 21 listopada 2019
  • wyświetleń: 6172

[ZDJĘCIA] Wystawa "100 lat Polskiego Lotnictwa Wojskowego"

Za nami:

8 listopada o godzinie 15.00 odbył się wernisaż wystawy "100 lat Polskiego Lotnictwa Wojskowego". Prace można podziwiać do końca miesiąca.

Wystawa Lotnictwo Polskie w Czechowicach - Dziedzicach - 11.2019 · fot. Renata Nawrocka, Maria Bartoszek


"Początki polskiego lotnictwa wojskowego nie były łatwe. Po latach zaborów oraz wielkiej wojny odrodzone państwo polskie musiało od podstaw tworzyć swoje siły zbrojne, w tym ich nowy wówczas rodzaj - lotnictwo. Na początku używano sprzętu pozostawionego przez zaborców. Dzięki determinacji i sprawności działania zapaleńców udało się zdobyć kilka lotnisk i hangarów z pozostającym tam sprzętem. Jeszcze w listopadzie 1918 roku powstały pierwsze eskadry lotnicze, które od razu włączyły się w ochronę granic nowo powstałego państwa polskiego... Dziś polskie siły powietrzne czerpią z tradycji naszego lotnictwa i dokonań ich sławnych przodków."
/M. Błaszczak, MON

Wystawa przygotowana przez Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie przedstawia historię powstania i najważniejsze etapy dziejów polskich skrzydeł, aż po czasy współczesne. Prezentowana w formie plansz, uzupełniona jest licznymi dokumentami i pamiątkami archiwalnymi, modelami samolotów oraz autentycznym sprzętem. Nie zabraknie także materiałów związanych z naszym regionem i pilotami.

Wystawę zorganizowali: Szkoła "Orląt" w Dębline, Liga Morska i Rzeczna oddział Bielsko-Biała, Towarzystwo Przyjaciół Czechowic-Dziedzic, MDK Czechowice-Dziedzice oraz Izba Regionalna w Czechowicach-Dziedzicach.

Miejski Dom Kultury,Kino Świt

aka / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj