Wiadomości

  • 4 listopada 2019
  • wyświetleń: 1860

Podsumowanie akcji "Znicz 2019". Odnotowano 57 zdarzeń drogowych

Zakończyła się policyjna akcja "Znicz 2019". Przez cztery dni policjanci dbali o bezpieczeństwo osób odwiedzających groby swoich najbliższych. Mundurowi sprawdzali, m.in. stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów i prędkość, z jaką poruszali się po drogach. Szczególną uwagę zwracali na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Na bielskich drogach doszło w tym czasie do 57 zdarzeń drogowych, w których nikt nie doznał poważnych obrażeń.

W akcję "Znicz 2019", która trwała od czwartku 31 października, od godziny 6.00 do dzisiaj do godz. 6.00 każdego dnia zaangażowanych było w Bielsku-Białej i powiecie bielskim blisko 200 policjantów, a także funkcjonariuszy straży miejskiej. Czuwali oni nad płynnością ruchu na większości ciągów komunikacyjnych, ale również patrolowali okolice cmentarzy, parkingów i miejsc kultu, dbając o mienie i bezpieczeństwo osób tam przebywających.

W trakcie przedłużonego weekendu, na bielskich drogach doszło do 57 zdarzeń drogowych, w których nikt nie doznał poważnych obrażeń. Był to jeden z najspokojniejszych i najbardziej bezpiecznych długich weekendów na bielskich drogach.

W tym roku zatrzymano 14 kierowców pojazdów mechanicznych, jadących pod wpływem alkoholu lub środków odurzających (8 kierujących w stanie nietrzeźwości, 2 pod działaniem narkotyków i 2 kierujących po użyciu alkoholu).

Ruch w okolicy cmentarzy był najbardziej wzmożony w dzień Wszystkich Świętych, jednak pomimo dużej liczby samochodów i pieszych, dzień ten był najbezpieczniejszym w czasie całej akcji.

- Dziękujemy zarówno kierowcom, jak i pieszym za cierpliwość podczas chwilowych utrudnień w ruchu i stosowanie się do wydawanych poleceń. Wszystko to usprawniło pracę policjantom i miało wpływ na bezpieczeństwo. Pomimo zakończenia akcji "Znicz 2019", zwiększony ruch w rejonie cmentarzy będzie nam towarzyszył jeszcze przez najbliższe dni. Dlatego kierujących prosimy o zachowanie ostrożności w czasie przejazdu w rejonach nekropoli, pieszych o stosowanie elementów odblaskowych bez względu na to, czy znajdują się na chodniku bądź poboczu, w obszarze zabudowanym czy niezabudowanym, drodze oświetlonej lub tam, gdzie nie ma latarni - informuje policja.

ab / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.