Wiadomości

  • 5 listopada 2019
  • wyświetleń: 3930

Woreczki strunowe i 2 inne rodzaje worków, które przydadzą Ci się na co dzień

Materiał partnera:

Na co dzień nie zastanawiamy się, jak wyglądałoby życie człowieka, gdyby całkowicie wyeliminować z niego woreczki strunowe, worki na śmieci lub standardowe torby biodegradowalne. Tymczasem tych wyrobów można używać nie tylko zgodnie z ich standardowym przeznaczeniem, ale również do znacznie innych czynności.

 
1. Worki na śmieci i nie tylko
2. Woreczki strunowe
3. Reklamówki biodegradowalne
 
Wszelkiego typu torby, worki i woreczki przydają się wszędzie tam, gdzie trzeba coś zapakować, przenieść lub zwyczajnie zabezpieczyć. Idealnie nadają się również do przechowywania i ochrony przed zakurzeniem lub innymi zanieczyszczeniami.
 
Worki na śmieci i nie tylko
 
Jak sama nazwa wskazuje, worki na śmieci zwykle są wykorzystywane do gromadzenia odpadów w domach, restauracjach, obiektach użyteczności publicznej i wszędzie tam, gdzie człowiek wytwarza śmieci. Można ich używać jednak również do szeregu innych zadań. Plastikowe worki nie przepuszczają wody, kurzu, czy pyłu, dlatego mogą służyć jako opakowanie różnych przedmiotów, np. podczas remontu. W te mniejsze można schować kosmetyki lub dziecięce zabawki, w większe - ubrania, książki lub buty. Worki na śmieci są też dobrym rozwiązaniem podczas przeprowadzki. Wówczas przydadzą się pojemne i mocne worki z taśmą lub specjalnymi wypustkami do zawiązywania.
 
Woreczki strunowe
 
Klasycznym wykorzystaniem woreczków strunowych jest pakowanie żywności - wiele osób nosi w nich kanapki do pracy, porcję warzyw lub owoców. Można je wykorzystywać również inaczej. W sklepach często pakuje się w nie, np. przyprawy, sztuczną biżuterię, ozdoby do włosów lub paznokci, a nawet niektóre kosmetyki i przybory kosmetyczne. Woreczki strunowe posiadają wygodne zapięcie, które pozwala szybko wyjąć zawartość woreczka nie uszkadzając go, a następnie zamknąć z powrotem. Przydają się więc także jako miejsce do przechowywania kosmetyków, np. na czas podróży, jeśli istnieje ryzyko uszkodzenia oryginalnego opakowania i rozlania kosmetyku na pozostałą zawartość walizki.
 
Reklamówki biodegradowalne
 
Współczesny trend na bycie eko sprawił, że torby biodegradowalne zastąpiły klasyczne "foliówki". Można je kupić w każdym sklepie i użyć do zapakowania zakupów. Torby biodegradowalne są zwykle odporniejsze na zniszczenia niż ich foliowe odpowiedniki, dlatego wykorzystuje się je ponownie, np. jako worki na śmieci podczas spontanicznego przyjęcia w plenerze lub jako formę zabezpieczenia przed przemoczeniem dla wrażliwych na wilgoć rzeczy, jeśli trzeba je przenieść w czasie ulewnego deszczu.