Wiadomości

  • 5 listopada 2019
  • 6 listopada 2019
  • wyświetleń: 4725

Senator elekt dostała "delikatną" propozycję od działaczy PiS-u

Agnieszka Gorgoń-Komor, senator elekt z okręgu bielskiego, nie ukrywa, że lokalni działacze Prawa i Sprawiedliwości podpytywali ją o możliwość przejścia na stronę PiS-u.

PO świętowała zwycięstwo w wyborach do Senatu - 14.10.2019
Senator elekt dostała "delikatną" propozycję od działaczy PiS-u · fot. bielsko.info


Prawo i Sprawiedliwość ciągle wierzy, że partii Jarosława Kaczyńskiego uda się zdobyć większość w Senacie. Działacze PiS-u próbują nakłonić senatorów elektów Koalicji Obywatelskiej, głównie nowe twarze w ogólnopolskiej polityce, do przejścia na stronę Prawa i Sprawiedliwości.

Nieformalną propozycję otrzymała także Agnieszka Gorgoń-Komor. - To były takie delikatne podpytywana ze strony lokalnych działaczy PiS-u. Oczywiście ucięłam temat. Żałuję, że jest takie prawo, które dopuszcza możliwość przechodzenia do innego ugrupowania. To powoduje takie emocje i chaos polityczny - mówi senator elekt.

Przypominamy, że Agnieszka Gorgoń-Komor (Koalicja Obywatelska) w wyborach do Senatu otrzymała 114 tysięcy głosów - o prawie 5 tysięcy głosów więcej, niż dotychczasowy reprezentant naszego regionu w Senacie, Andrzej Kamiński z Prawa i Sprawiedliwości.

Pierwsze posiedzenie Senatu ma się odbyć 12 listopada.

ab / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.