czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 19 marca 2007
  • wyświetleń: 2441

Miasto chce przejąć dworzec

Czy czechowicki dworzec PKP doczeka się remontu? Choć obiekt z miesiąca na miesiąc wygląda coraz gorzej, to w ostatnich dniach pojawiła się iskierka nadziei. Być może budynek zostanie przejęty przez miasto.

Miasto chce przejąć dworzec
Dworzec czeka na zmianę właściciela.


Temat zmiany właściciela dworca nie jest nowy, ale jak ostatnio poinformował Marian Błachut, Polskie Koleje Państwowe nie wyraziły żadnego sprzeciwu, gdy powrócono do tematu. Na samej stacji i poczekalni nie kończą się jednak życzenia gminy. Ta zainteresowana jest również terenami w sąsiedźtwie ulicy Kolejowej, gdzie mógłby powstać parking.

Dworzec kolejowy z gruntami miałby trafić do gminy w zamian za zobowiązania PKP wobec samorządu. Władze Czechowic podkreślają, że to wielka szansa na odmianę wizerunku obiektu, bo tylko jednostki samorządowe mogą występować o dofinansowania z Unii Europejskiej, a to nieuniknione, jeżeli ktoś poważnie myśli o remoncie.

new / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.