Wiadomości

  • 14 listopada 2019
  • wyświetleń: 5079

Zalety i wady paneli szklanych do kuchni

Artykuł sponsorowany:

Panele szklane w kuchni prezentują się doskonale. Ich bogactwo wzorów, kolorów i możliwości wykonania na wymiar zapewnia im popularność zastosowania w projektach aranżacji zarówno nowoczesnych kuchni, jak też bardziej klasycznych. Od strony technicznej panele szklane są bardzo wytrzymałe, odporne na uszkodzenia, można je stosować również nad kuchenką ponieważ nie jest im straszna wilgoć, para czy tłuszcz.

Whitegost


Łatwość utrzymania w czystości


Dużą zaletą paneli szklanych poza estetyką i możliwością zaprojektowania własnej grafiki, nadruku na szkle jest łatwość utrzymania paneli w czystości. Przestrzenie pomiędzy szafkami kuchennymi lubią się brudzić podczas gotowania i przygotowywania posiłków. To także przestrzeń narażona na osadzanie się tłuszczu, co trudno jest doczyścić. Szkło bardzo łatwo się myje, czyści. Istnieje wiele środków przeznaczonych do mycia powierzchni szklanych. Panele szklane nie ulegają żółknięciu ani też przebarwieniom.

Wyjątkowa prezencja


Szklane panele w kuchni prezentują się doskonale. Tak w dzień jak i po zmroku, gdy je stosownie podświetlimy ledami możemy napawać się ich urokiem. W świetle dziennym lśnią i błyszczą odpowiednio wypolerowane. Nie muszą wówczas posiadać żadnego wzoru by zachwycać swym urokiem. W projektach kuchni minimalistycznych panele szklane dają pole do popisu w zakresie zdobień, uzupełnienia wnętrza poprzez nietuzinkową dekorację. Nadruki na panelach potrafią ożywić wnętrze, dodać mu charakteru, koloru. Bardzo popularnym motywem kuchennym są zioła, jak również owoce o soczystych barwach.


Zalety szklanych paneli kuchennych


Szkło pod szafkowe jest bardzo łatwe w montażu i demontażu. Montażu możemy dokonać samodzielnie lub też skorzystać z profesjonalnych usług. Z łatwością bez większego remontu możemy odświeżyć wystrój zmieniając nadruk na panelach na inny. To kolejna z zalet tego rozwiązania. Kwestia ceny paneli bywa dyskusyjna bowiem zależy od rodzaju nadruku, wielkości i wielu innych czynników.

Prócz zalet są też wady


Panele szklane w kuchni to niestety również minusy tego rodzaju aranżacji wnętrza. Przede wszystkim w zakresie trwałości. Szkło stosowane do tworzenia paneli jest zabezpieczane i hartowane, jednak nigdy nie ma sto procent gwarancji iż panel nie pęknie lub się nie porysuje. Rysy na panelach z czasem pojawiające się w wyniku użytkowania można umiejętnie maskować. Niestety gdy panel pęka wymaga wymiany na nowy. Tak może się zdarzyć w wyniku różnić temperatur albo gdy montaż paneli był niewłaściwy. Panele mogą wtedy pękać wokół gniazd elektrycznych lub otworów baterii wodnych itp.

Artykuł przygotowała firma Modern Glass - usługi szklarskie. Ponadto oferujemy balustrady szklane oraz drzwi i kabiny prysznicowe wykonane z trwałego hartowanego i bezpiecznego szkła.