czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 19 marca 2007
  • wyświetleń: 2160

Targi edukacyjne w Czechowicach

16 marca w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Czechowicach–Dziedzicach odbyły się V Targi Edukacyjne „Od przedszkola do matury”. Na targi przybyło wielu gości, wśród nich wicestarosta bielski Mirosława Szemla, członek Zarządu Powiatu Stanisław Pięta, pełnomocnik Zarządu ds. Oświaty Zofia Jonkisz, wizytator Elżbieta Sobieska, przewodniczący Rady Miejskiej w Czechowicach – Dziedzicach Marek Kwaśny, wiceburmistrz Czechowic – Dziedzic Jacek Puchała, przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury i Sztuki Rady Powiatu Anna Kieliszek, przewodniczący Komisji Promocji Powiatu, Sportu i Turystyki Rady Powiatu Henryk Sroka, dyrektorzy szkół, nauczyciele, rodzice i młodzież.

Gości serdecznie powitał dyrektor czechowickiego Zespołu Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych Andrzej Kamiński, który przypomniał, że głownymi pomysłodawcami targów byli Jan Borowski dyrektor Zespołu Liceów w Czechowicach i Wanda Gryboś – Sznel dyrektor Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej POP ART.

Jak co roku stoiska, na których prezentowały się szkoły i placówki oświatowe oraz po raz pierwszy w tym roku Miejska Biblioteka Publiczna w Czechowicach – Dziedzicach zadziwiały staranym przygotowaniem, perfekcją wykonania, przemyślaną wizualizacją i przede wszystkim bogatą ofertą nauczania i zajęć pozalekcyjnych.

- Organizujemy targi, by przyciągnąć dzieci i młodzież do naszych placówek, w dobie walki o ucznia, nasze jednostki muszą być konkurencyjne. Poza tym tragi odgrywają bardzo ważną rolę integrującą. – powiedział podczas otwarcia wicestarosta Mirosław Szemla. Zwiedzającym czas umilała muzyka w wykonaniu orkiestry dętej „Con Fuoco” pod dyrekcją Urszuli Szkucik – Jagiełki.

Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.