czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 10 marca 2003
  • wyświetleń: 833

Czy będzie strajk na kolei?

Dzisiaj po południu lub jutro rano poznamy wyniki referendum kolejarzy z Zakładu Taboru w Czechowicach-Dziedzicach w sprawie podjęcia strajku generalnego. Przypomnijmy, władze PKP zamierzają radykalnie zmniejszyć liczbę połączeń regionalnych. W województwie śląskim z rozkładów jazdy ma zniknąć ać 260 pociągów.

Po rozmowach czterech największych central związkowych z wicepremierem Markiem Polem decyzje Spółki PKP Przewozy Regionalne zostały wstrzymane. Do końca kwietnia rozkład jazdy pociągów nie zmieni się, co będzie później - nie wiadomo. Związkowcy umówili się z ministrem infrastruktury na kolejne rozmowy, na piątek. Do tego czasu Marek Pol ma zorientować się, czy są szanse na zwiększenie dotacji do PKP.

Dodatkowe pieniądze mają umożliwić utrzymanie choć części przeznaczonych do likwidacji kursów, a tym samym ograniczenie zwolnień pracowników kolei. Związkowcy w pomyślne dla siebie decyzje jednak nie wierzą. Jestem przekonany, że około 90% naszych pracowników opowiedziało się za przystąpieniem do strajku generalnego - powiedział nam szef Solidarności w Zakładzie Taboru PKP w Czechowicach-Dziedzicach Leszek Kłaptocz.

Dodajmy, że Zakład Taboru PKP w Czechowicach zatrudnia ponad tysiąc 600 osób, swoją działalnością obejmuje m.in.Racibórz, Chałupki, Wodzisław, Zebrzydowice, Pszczynę, Oświęcim i Żywiec.

Wyniki referendum strajkowego we wszystkich zakładach PKP mają być znane do piątku.


Iza / Mega FM

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.