Wiadomości

  • 20 listopada 2019
  • wyświetleń: 17363

[FOTO] Policyjny pościg po drogach Czechowic-Dziedzic i Ligoty

Policjanci z drogówki zatrzymali 35-letniego mieszkańca Czechowic-Dziedzic, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna podjął niebezpieczną ucieczkę, pomimo że na miejscu pasażera siedziała jego 77-letnia babcia. Mężczyzna uciekał, gdyż myślał, że jest poszukiwany przez sąd. Był trzeźwy. Teraz grozi mu nawet 5 lat za kratami i zakaz prowadzenia pojazdów.

Pościg zakończył się w Ligocie przy ul. Burzej - 2
Pościg zakończył się w Ligocie przy ul. Burzej - 20.11.2019 · fot. Bielskie Drogi


Do zdarzenia doszło w środę tuż przed południem. Policjanci z ruchu drogowego na czechowickiej ulicy Legionów zauważyli osobową skodę, której kierujący nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. Postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. Kierowca skody zignorował jednak te sygnały i rozpoczął ucieczkę, podczas której złamał wiele przepisów ruchu drogowego. Ostatecznie uciekinier został zatrzymany w Ligocie w powiecie bielskim, kiedy do pościgu przystąpiły dwa dodatkowe patrole policyjne.

Kierujący skodą był trzeźwy. Mundurowym tłumaczył, że zdecydował się na ucieczkę, gdyż bał się, że jest poszukiwany przez sąd za niepłacenie alimentów i będzie musiał pójść do więzienia. Mężczyzna jest znany stróżom prawa z Komisariatu w Czechowicach-Dziedzicach ze swoich wcześniejszych problemów z prawem. Ryzykowną ucieczkę podjął pomimo tego, że jechał razem ze swoją babcią. Na szczęście seniorce nic poważnego się nie stało. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej może trafić do więzienia nawet na 5 lat. Grozi mu też zakaz prowadzenia pojazdów, a za drogowe wykroczenia wysoka grzywna. O jego dalszym losie zdecyduje wkrótce sąd.

aka, sid / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała, bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.