Wiadomości

  • 26 listopada 2019
  • 8 grudnia 2019
  • wyświetleń: 11734

[ZDJĘCIA] X Amatorskie Świąteczno-Mikołajkowe Zawody Pływackie

W niedzielę, 8 grudnia na pływalni "Wodnik" w Czechowicach-Dziedzicach odbyły się X Amatorskie Świąteczno-Mikołajkowe Zawody Pływackie. Zawody zorganizowała Szkoła Pływania DJ Sport we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.

X Amatorskie Świąteczno-Mikołajkowe Zawody Pływackie - 08.12.2019 · fot. Dominik Jodłowiec


Frekwencja na zawodach była bardzo wysoka. W zmaganiach wzięło udział niespełna trzysta osób. Zawodników oraz kibiców przywitały na basenie Myszki Mickey i Minnie oraz Bałwan Olaf. Rozgrzewkę przy muzyce dla młodych pływaków przeprowadziły animatorki firmy Eden Kids, wraz z ich bajkowymi przyjaciółmi.
Zawody otwierał blok "Już pływam". Konkurowały w nim ze sobą najmłodsze dzieci, które niedawno rozpoczęły swoją przygodę z pływaniem. Po zakończonych konkurencjach na pływalni niespodziewanie pojawił się Święty Mikołaj w obstawie elfa i psotnego diabła.

Wszyscy uczestnicy tego bloku otrzymali medal ufundowany przez wójta Gminy Bestwina Artura Beniowskiego, pamiątkowy dyplom, bidon sportowy oraz słodki poczęstunek.

Podczas rozgrywania konkurencji drugiego bloku pływackiego można było obserwować zaciętą walkę bardziej doświadczonych pływaków. W tym roku zawody zostały rozszerzone do dziesięciu kategorii wiekowych. W ten sposób podkreślono jubileuszowy charakter wydarzenia. Rywalizacja odbywała się w czterech stylach pływackich: dowolnym, grzbietowym, klasycznym, motylkowym oraz w sztafecie mieszanej 4x50m w stylu zmiennym.

Najlepsze wyniki drużynowej klasyfikacji medalowej ukształtowały się następująco:
1 miejsce - Yoursport Group: 35 złotych, 18 srebrnych, 17 brązowych,
2 miejsce - MKS SP1 w Czechowicach-Dz.: 15 złotych, 14 srebrnych, 13 brązowych
3 miejsce - Rekord: 14 złotych, 9 srebrnych, 10 brązowych,
4 miejsce - HKP MEWA: 4 złote, 16 srebrnych, 10 brązowych,
Na tegorocznych zawodach nie zabrakło tradycyjnej już loterii fantowej.

Organizator pragnie podziękować Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Czechowicach-Dziedzicach, Administracji Mieszkań Silesia, Spółdzielni "Pokój", wójtowi Gminy Bestwina Arturowi Beniowskiemu, firmom: Sevle, Eden Kids, Massive Baits, Kulig, Media Target oraz wolontariuszom: Ewelinie Walczyk, Patrycji Zając, Natalii Olesków, Annie Nowak, Izabeli i Piotrowi Sochom, Julii Bobiec, Maciejowi Tonderskiemu, Miłoszowi Kusiowi, Adrianowi Tekieliemu, Markowi Klocowi, a także instruktorom Szkoły Pływania DJ Sport.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.