czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 11 marca 2003
  • wyświetleń: 1009

W Czechowicach chcą strajku

Zgodnie z przewidywaniami, 98% pracowników Zakładu Taboru PKP w Czechowicach-Dziedzicach, którzy wzięli udział w referendum w sprawie podjęcia strajku generalnego na kolei, opowiedziało się za strajkiem w obronie miejsc pracy.

Kolejarze obawiają się utraty miejsc pracy, bo władze PKP planują zmniejszyć liczbę połączeń regionalnych. W województwie śląskim z rozkładów jazdy ma zniknąć ać 260 pociągów. Po spotkaniu czterech największych central związkowych z wicepremierem Markiem Polem decyzje Spółki PKP Przewozy Regionalne zostały wstrzymane. Do końca kwietnia rozkład jazdy pociągów nie zmieni się, co będzie później - nie wiadomo. Związkowcy umówili się z ministrem infrastruktury na kolejne rozmowy, na piątek. Do tego czasu Marek Pol ma zorientować się, czy są szanse na zwiększenie dotacji do PKP.

Dodatkowe pieniądze mają umożliwić utrzymanie choć części przeznaczonych do likwidacji kursów, a tym samym ograniczenie zwolnień pracowników kolei. Związkowcy w pomyślne dla siebie decyzje rządu jednak nie wierzą, dlatego zorganizowali referendum i planują strajk na kolei.

Dodajmy, że Zakład Taboru PKP w Czechowicach zatrudnia ponad tysiąc 600 osób, swoją działalnością obejmuje m.in.Racibórz, Chałupki, Wodzisław, Zebrzydowice, Pszczynę, Oświęcim i Żywiec.

Wyniki referendum strajkowego przeprowadzanego we wszystkich zakładach PKP mają być znane do piątku


Iza / Mega FM

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.