czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 6 grudnia 2019
  • 7 grudnia 2019
  • wyświetleń: 1538

Pomóż z Caritas ludziom na święta! Świąteczna zbiórka żywności

Za nami:

W 60 supermarketach, sieciach handlowych i sklepach osiedlowych na terenie diecezji będzie można spotkać 6 i 7 grudnia wolontariuszy bielsko-żywieckiej Caritas, zbierających produkty żywnościowe w ramach akcji pod hasłem „Tak, pomagam!” Setki młodych ludzi ze Szkolnych Kół Caritas i Parafialnych Zespołów Charytatywnych zbierać będą artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których najuboższe rodziny i placówki Caritas przygotują świąteczne posiłki.

W piątek, 6 grudnia w godzinach 12:00-20:00 oraz w sobotę, 7 grudnia od godziny 10:00-20:00 lub do zamknięcia sklepu, Caritas Polska we współpracy z Caritas diecezjalnymi zorganizują 17. zbiórkę żywności pod hasłem „Tak, pomagam!”.

Jak tłumaczy Dawid Jeziorek z diecezjalnej Caritas, Boże Narodzenie to bardzo ważny czas, kiedy każdemu człowiekowi potrzebna jest bliskość drugiego człowieka. - Za pomocą prostego gestu można pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami - wyjaśnił.

W tej edycji zbiórki zgłoszono w Caritas diecezjalnej 49 podmiotów, które będą zbierać żywność. Są to m. in. Parafialne Zespoły Charytatywne, Szkolne Koła Caritas, Duszpasterstwo Osób Głuchoniemych, parafie. Akcja odbędzie się rekordowo w ponad 60 sklepach na terenie całej diecezji.

Paczki świąteczne, które są przygotowywane z ofiarowanych rzeczy, trafiają poprzez parafialne Zespoły Charytatywne, Szkolne Koła Caritas i wolontariat do najbardziej potrzebujących. Produkty żywnościowe przeznaczone są również na potrzeby placówek charytatywnych w diecezji.

Wolontariusze ubrani są w kamizelki Caritas. Każda grupa ma swojego Opiekuna. W sklepach przystępujących do akcji wywieszone są plakaty informujące o zbiórce i jej terminie. W diecezji bielsko-żywieckiej w zbiórce uczestniczy ponad 500 wolontariuszy. Zbierają dary w sklepach, przygotowują paczki świąteczne, sporządzają sprawozdania statystyczne dla Caritas Polska.

Osoby potrzebujące można również wesprzeć wysyłając w trakcie zbiórki TAK, POMAGAM! charytatywny SMS pod numer 72052 z hasłem PACZKA (koszt 2,46 z VAT).

Pomóż z Caritas ludziom na święta! Świąteczna zbi

BM / czecho.pl, źródło: Caritas Bielsko

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.