Wiadomości

  • 9 grudnia 2019
  • wyświetleń: 15260

[FOTO] Międzyrzecze Górne: potężny pożar hal magazynowych!

Dwadzieścia trzy zastępy straży pożarnej walczyły z potężnym pożarem, który wybuchł około godziny 4:00 w Międzyrzecz Górnym przy ul. Bieszczadzkiej. Ogień objął halę magazynowa z odpadami chemicznymi w firmie zajmującej się utylizacją w/w odpadów. Spłonęła także sąsiednia hala z workami na odpady. Sytuacja była wyjątkowo poważna.

Pożar w Międzyrzeczu Górnym - 9.12.2019 · fot. bielsko.info


Do walki z ogniem zostały skierowane liczne zastępy straży pożarnej z Bielska-Białej i powiatu bielskiego. Na miejscu pracują strażacy zawodowi i druhowie z wielu lokalnych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Na pomoc przyjechali także strażacy ze Śląska (m.in. kontener z aparatami dróg oddechowych z Knurowa). Ogień objął halę magazynową, gdzie składowane były odpady chemiczne, które miały ulec procesowi recyklingu. Spłonęła także hala, w której składowane było kilka milionów worków na odpady, które są rozdawane przy odbiorze odpadów z gospodarstw domowych. W okolicy słychać było wybuchy, które podsycały wysokie na kilkanaście metrów płomienie. Sytuacja została opanowana około godziny 6:00.

Działania straży polegały głównie na gaszeniu dwóch hali magazynowych, ale także na obronie sąsiadującego z halą budynku administracyjnego, gdzie mieszczą się m.in. pomieszczenia biurowe. Sąsiedni budynek administracyjny ocalał, ale straty i tak można liczyć w setkach tysięcy złotych. Spłonęły dwie hale wraz z wyposażeniem takim jak m.in. wózki widłowe, podajniki i koparko-ładowarki.

Część pracowników firmy, którzy przyjechali do zakładu nad ranem z przerażaniem patrzyła na akcję gaśniczą. Jak udało nam się dowiedzieć, odbiór odpadów przebiegł według planów. Kierowcy z opóźnieniem, ale wyjechali w trasę.

Pożar hal magazynowych w Międzyrzeczu Górnym - 9.12.2019 · fot. Spójrz z góry - usługi dronem


Wiatr niósł chmurę dymu w kierunku północno-wschodnim. Na miejsce udali się przedstawiciele Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Sytuacja była poważna, ale nie wydano oficjalnych komunikatów dla mieszkańcom terenów położonych na północny wschód od Międzyrzecza Górnego.

W aplikacji Windy można podejrzeć w którym kierunku dokładnie wieje wiatr.W związku z pożarem, w Pszczynie zwołano sztab kryzysowy. Jak poinformowali naszą redakcję przedstawiciele Urzędu Miejskiego, na terenie gminy nie ma zagrożenia związanego z pożarem w Międzyrzeczu Górnym.

sid / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.