Wiadomości

  • 9 grudnia 2019
  • wyświetleń: 2254

Twój pierwszy raz na strzelnicy. Co warto wiedzieć?

Materiał partnera:

Broń, choć obecnie praktycznie nieobecna w naszej kulturze, tak czy inaczej budzi zainteresowanie wielu z nas, zwłaszcza, że już ponad dziesięć ostatnich roczników wolnych było od obowiązku odbycia zasadniczej służby wojskowej. Nasze głowy pełne są mniej lub bardziej realnych wyobrażeń z filmów czy gier - czemuż by ich zatem w końcu nie zweryfikować? Wizytę na strzelnicy warto więc złożyć, nawet jeśli nie spodziewamy się, że może ona stać się początkiem nowej pasji.

Twój pierwszy raz na strzelnicy. Co warto wiedzieć


Na każdym dobrym obiekcie obsługa zadba o wszystkoJedyne, czego potrzeba, by wizycie na strzelnicy nie towarzyszyły żadne ryzykowne zdarzenia, jest stosowanie się do poleceń obsługi. Nikt nie pozostawi nowicjusza samego z bronią, możemy być więc spokojni o to, że na wszystkie na nasze pytania i wątpliwości znajdziemy odpowiedzi, a także, że istotne błędy zostaną w porę dostrzeżone. Trzeba jednak pamiętać o dwóch rzeczach.

Warto poświęcić chwilę czasu na wybór obiektu, na którym zamierzamy się postawić pierwsze kroki i w miarę możliwości zapoznać się opiniami jakie zbiera - internet daje tu duże możliwości. Dla nowicjusza najważniejsze będą kompetencje obecnych na miejscu instruktorów - nie tylko w zakresie wiedzy merytorycznej, ale także umiejętności pracy z klientami.

Druga kwestia, to konkretny cel, w jakim zjawiamy się na strzelnicy. Nie, wcale nie musimy bardzo go konkretyzować - nie mając żadnego doświadczenia, nie musimy wszak mieć też skonkretyzowanych zainteresowań czy preferencji poza tym, że chcemy... po prostu postrzelać. Ważne jest jednak to, by nie przekraczał on naszych możliwości. M.in. dlatego bardzo przydaje się pomoc dobrego personelu na miejscu. Jeśli nie chcemy się rozczarować i zniechęcić, pozwólmy sobie dać do rąk broń najbardziej przyjazną początkującemu strzelcowi, o niezbyt dużym odrzucie i podrzucie. Niech odległość od naszego celu nie znajduje się ponadto zbyt daleko - na jej zwiększanie przyjdzie czas. Wykorzystajmy go dobrze przede wszystkim po to, by dobrze opanować podstawy i uniknąć błędnych nawyków.

Broń sportowa może być znakomitym źródłem radościW dalszej kolejności możemy rozwijać się w konkretnym kierunku, który najbardziej będzie odpowiadał naszym preferencjom i predyspozycjom. Zarówno pistolet, jak i karabin czy strzelba gładkolufowa otwierają przed nami bardzo szerokie możliwości. W jakim zakresie zechcemy z nich korzystać, to nasz sprawa. Możemy podjąć kroki w celu uzyskania pozwolenia do celów sportowych, jeśli cenimy sobie konkretny model i chcemy posiadać swój egzemplarz. Rosnąca liczba takich strzelców dowodzi, że wcale nie jest to bardzo trudne, choć biurokracji jest co niemiara. Ponadto wybór jest dziś szeroki, co udowadnia np. dostarczający szeroki asortyment, którego istotną część stanowi broń sportowa sklep myśliwski Łowca.

Możemy jednak równie dobrze poprzestać na sporadycznych wizytach na strzelnicy. Tak czy inaczej warto - wraz z ćwiczeniem umiejętności strzelania, rozwijamy też choćby zdolność koncentracji, opanowanie, czy kondycję fizyczną. A wszystko to przyda nam się przecież na co dzień.